Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz az hogy mindenki visszaka...

Igaz az hogy mindenki visszakap a sorstól,élettől minden gonoszságot, rosszindulatot, megalázást amit másokkal elkövetett vagy ez csak egy kitalált, gyenge vígasz a sérelmekre?

Figyelt kérdés

2023. márc. 19. 03:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Én igaznak tartom, bár sokan nem hisznek benne, mert nem mindig azonnal hat a karma. Ami rövid idő alatt teljesnem járok ül, azt instant karmának nevezik.

Ha valakivel valami jót tettem, akkor azt is visszakaptam, ha pedig rosszat, akkor előbb-utóbb azt is. Általában még figyelmeztetést is kapok (tudatalattitól, vagy hívjuk lelkiismeretnek), hogy nem járok jó úton. Mindig arra is vigyázok, hogy másnak ne kívánjak lehetőleg rosszat, mert visszaszáll rám. Tapasztaltam. Nemcsak nálam vált be, hanem másnál is észrevettem, hogy a Sors keze utól érte. Olyat is, aki nem hitt ebben az egészben.

2023. márc. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden esetben, de általánosságban igen.
2023. márc. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez csak egy kitalált, gyenge vigasz a sérelmekre. Ilyen alapon azzal aki egész életében segít másokon, önzetlen, csak jó dolgoknak szabadna történnie, mégsem így van. A viselkedésnek csak annyi köze van a sorshoz, ha pl. valaki részegen a sötétben elindul haza fekete ruhában az országúton, könnyen egy kamion kerekei alatt találhatja magát...
2023. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok, jobban átgondolva aki csak jókat tesz, azzal is történhetnek rossz dolgok, ahogy azokkal is, akik rosszakat tesznek, de nem feltétlenül, és ezt sosem fogjuk megtudni. Lehet pl. székrekedése, rémálmai, vagy fájdalmai, amikről nem fog beszámolni. Az is lehet, hogy semmi panasza az életben.
2023. márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyenge vigasz, hogy majd Isten megbüntet. (a megbocsátó)

Milyen büntetése volt a legismertebb gonoszoknak, mint Mao, Sztálin, Hitler, Pol-Pot vagy Pinochet? Üldözési mánia?

A gonoszság ott lehet az élet minden területén. Némely koldus is elátkoz, ha nem tejelsz neki.

A jóravaló embereket meg elsodorja mások butasága.


Elégedett viszont csak akkor lehetsz, ha törekszel a jóra.

2023. okt. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!