Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki tanul/tanult románul?

Valaki aki tanul/tanult románul?

Figyelt kérdés

Ha igen,mit ajánlotok ha én is szeretnék megtanulni?

Hogyan tanuljak?



2023. ápr. 3. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Kérlek ne vedd akadékoskodásnak vagy tolakodó kérdésnek, de minek románul tanulni, ha több százezer erdélyi magyar beszéli anyanyelvi szinten? Szerintem az olasz vagy francia nyelv elsajátítása többet érhet a gyakorlatban.
2023. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van több magyarul nem tudó román ismerősöm...

Egyébként meg hobbim a nyelvtanulás,de csak olyan nyelvet vagyok képes elsajátítani,ami tetszik.

Az angolt 9 évig tanultam,de nyugodtan mondhatom hogy az A1 szintű tudásom sincs meg,míg németül kb másfél éve tanulok,közeledve a B2 felé

A románnal is így vagyok,az tetszik,de az olasz, spanyol,francia távolabb áll tőlem.

Szerintem nem lenne felesleges románul megtanulnom.

Egyébként köszi a tanácsot,tudom hogy csak segíteni akartál.

2023. ápr. 4. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a bőséges választ, igazából valahol irigyellek is hogy hobbiból belevághatsz egy újabb nyelv tanulásába, nekem volt zátonyra futott próbálkozásom olasszal, franciával, de nem ment jól és így maradtam a német/angol mellett, mindkettő kell a munkámhoz, de ha ismernék plusz még egy nyugati idegen nyelvet, akkor jobb lehetőségeim is lennének (külkereskedelemben dolgozom). Szóval csak emiatt írtam, amit. Amúgy sok sikert és kitartást a tanuláshoz!
2023. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2023. ápr. 4. 20:03
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
52%

A román tetszik és az olasz nem? Majdnem teljesen egyformák.

A románok szinte mindent értenek is olaszul.

2023. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké,hasonlítanak,de van elég különbség.

Lehet, hogy a románok szinte mindent értenek olaszul,de ha én olaszul tanulnék szerinted mennyire érteném meg a románt?

2023. ápr. 6. 13:39
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
69%
Bele vagy zúgva egy román csajba/pasiba?
2023. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem,nem erről van szó

Egyébként segítő szándékú válaszokat vártam...

De szerintem hagyjuk

2023. ápr. 6. 20:02
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Az erdélyi magyaroktól kérj tanácsot. Nekik sajnos muszáj.
2023. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!