Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most vettem egy kocsit minden...

Most vettem egy kocsit minden meg van adás vételi meg is kaptam a forgalmit de a törzs könyvre azt mondták hogy az előző tulaj leadta okmány irodába ez lehetséges vagy ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Törzskönyv nélkül nem szabad autót venni a tudomásom szerint. Akkor szokták leadni a törzskönyvet, ha a kivonják a forgalomból a gépkocsit.
2023. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 forgalomba van érvényes műszaki is van rajta meg minden csak elméletileg le van adva a töezsköny de ilyenkor mit csináljak?
2023. ápr. 4. 19:56
 3/11 anonim válasza:
80%
Amit csak akarsz barátom, mert Te bizony nem vettél autót. Ahhoz kellett volna a törzskönyv is.
2023. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 qkker1 ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell hozzá a törzskönyv, de mindenesetre nem túl bizalomkeltő, ha nincs meg, akár hitelfedezet is lehet /márha nem valami bontószökevény/.
2023. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 nem az egész jó állapotban van mindent megkaptam amit igértek és minden után is lett nézve meg minden nagyon jó fejek voltak csak nincs törzskönyv mert elméletileg leadta az előző tulaj vagy ilyesmi volt
2023. ápr. 4. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

'vagy ilyesmi volt' - nem, baratom, ilyen nincs. Nem fogd tudni atiratni az autot torzskonyv nelkul, barmit is hazudozik a nepper.


Teged bizony atb.sztak.

2023. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Miért szalad bele valaki ilyesmibe önként és dalolva, fel nem foghatom.
2023. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 mert olcson akart autohoz jutni es elhitte, hogy most aztan megfogta az isten labat es mekkora uzletet kotott.
2023. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A használtautó kereskedő adja le a törzskönyvet, ilyenkor kézzel ideiglenesen bejegyzik a forgalmiba a kereskedőt.

Ezen kívüli eset, hogy nem leadja a tulaj, hanem meg sem kapja, amikor hitelre vásárol, amíg ki nem fizeti a hitelt, mert addig a hitelező pénzintézeté az autó.

Olyan eset, hogy a tulaj leadja a törzskönyvet, nincs. Miért tenné, és miért fogadná be a kormányablak, okmányiroda? Legfeljebb a forgalmit kell leadni, ha hivatalból ideiglenes kivonás történik.

Miért nem kérdezed meg a „nagyon jó fejektől”, hogy mit kell tenned, „ha elméletileg leadta az előző tulaj vagy ilyesmi volt”?

2023. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem én hogy Magyarok vagyunk de ez nem azzal egyenlő hogy tajparasztnak és lekezelően kell bánni egy olyan emberrel aki csak segítséget kért
2023. ápr. 5. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!