Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha 2 nappal később tudtam...

Ha 2 nappal később tudtam telefonálni az orvosnak, hogy beteg lett a gyermekem, ebből származhat bajunk?

Figyelt kérdés
A kicsitől első nap nem tudtam telefonálni, mert nagyon nyűgös volt. A rendelési idő is megváltozott. Elnéztem, hogy mettől meddig lehet telefonálni a rendelőbe. Nemrég költöztünk, 1 éve vagyunk az új helyen, de nem tudunk még mindig sok mindent. Az orvost nem lehet messengeren elérni, az új asszosztensnek nem tudom a nevét se, így más formában megint nem tudtam elérni senkit rendelési időn kívül vagy belül. Szerintetek emiatt kiemelhetik a családból a kicsit? Nem akarom, hogy felelőtlennek tartsanak, mert nagyon szeretem a gyerekem és nem akarom, hogy elszakítsanak egymástól minket. Első gyerek.

2023. ápr. 5. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább csak akkor érdekes, ha a munkahelyedről kellene kivenned betegszabadságot a gyerek miatt. Ennyire még a TEGYESZ (vagy nem tudom, most mi a neve - előtte GYIVI volt), még nem ugrik.
2023. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy mégis honnan tudná meg az állam, hogy mikor lett beteg a gyereked? Te konkrétan komolyan attól reszketsz, hogy állami gondozásba veszik a gyerekedet, mert az első tünetektől kezdve csak másnap vitted orvoshoz?
2023. ápr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az asszisztensnek nehézség, mert visszamenőleg kell papírokat kiállítani.

Ha valami puffogó némber ül ott mint régen nálunk, akkor meg se csinálja, ami a táppénz indításánál gáz.

Illetve ha nagyon beteg és magadtól kezdted gyógyszerelgetni, aloe firsttel fujod, azt nem minden gyerekorvos veszi szívesen, de ettől nem veszik el. Valaki épp ennek örül, ha szülő intéz mindent, ha nem kell róla papír nem is kell tudniuk, megveszed a Flamborint és kész.

2023. ápr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy óvodás. Nem tudom mennyire befolyásoló tényező. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2023. ápr. 6. 04:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért lenne befolyásoló tényező? Én el se vittem a gyerekemet orvoshoz megfázáskor, mert vártam 2-3 napot recept nélküli szerekkel, hogy mi lesz belőle. Csak akkor vittem orvoshoz, mikor már úgy gondoltam, hogy antibiotikum kell. Nem mondták még neked, hogy szorongó vagy? Biztos, hogy az életed minden területére rányomja a bélyegét ez a masszív önértékelési zavar, legyen az munkahely vagy család, különös tekintettel a férj családjára.
2023. ápr. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Dolgoztam gyermekotthonok szolgálatában évtizedekig. Innen tudtam a GYIVI/TEGYESZ létezéséről. Az otthonokban (közel 30 év alatt több helyen is - betegszoba/ápoló) 3-24 éves korig voltak növendékek, tehát óvodás korúak is. Hidd el, ha azt mondom: ennél azért több kell, hogy egy gyereket kiemeljenek az otthonából, főleg olyanból, ahol törődnek, és foglalkoznak vele. Az, hogy magad ápolod a gyereked pár napig, nem számít elhanyagolásnak.
2023. ápr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol, az ovinak egészséges igazolás kell csak, azt pedig a legtöbb gyermekorvos telefonon bejelentve is ki szokta állítani.
2023. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Emiatt elvenni a gyereket? Ugye ez nem valós kérdés?

Legrosszabb esetben igazolatlan 2 nap lehetne az óvodában, de, egyrészt az orvos legfeljebb 5 napra visszamenőleg is adhat igazolást (2017. december 19-étől így módosult az Egészségbiztosításról szóló törvény), másrészt, szülőként te is igazolhatsz távollétet.

2023. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ott nincs igazolatlan, a lényeg, hogy amikor megjelensz vigyél papírt, hogy közösségbe mehet. Ezt meg előző nap is megírják.

Nagycsoportba kötelező járni, de nem igazán akadnak fenn, ki mennyit nincs ott, örülnek neki, ha kevesebben vannak.

2023. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!