Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell kecmeregni? 👀

CsíkVeronika kérdése:

Hogyan kell kecmeregni? 👀

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Kifele szokás
2023. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kecm! Kecm! Kecm!

-Nem bonyolult!

2023. ápr. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmezési szótár így ír erről:



kecmereg


kecmereg [e-e-ë] tárgyatlan ige ..rgek, -tem, ..rgett [ë, e, ë], -jen [ë], (ritka, tájszó) kecmeleg [e-e-ë] ..lgek, ..lgett [ë, ë]

1. (népies, bizalmas) <Kisebb távolságon v. szűk helyen> nehézkesen, nagy üggyel-bajjal mozgolódik, forgolódik, tápászkodik, mászik; vánszorog. A gyerek a bölcsőben kecmereg. Megcsúszott, elesett, most csak kecmereg.  Egy ilyen megvasalt rab ügyetlenül kecmeleg, csetlik, botlik, elbukik a láncaiban. (Jókai Mór)

2. (tájszó) Kuporog, gubbaszkodik, tétlenül várakozik. Ott kecmereg, szegény, a sarokban.

Igekötős igék: átkecmereg; bekecmereg; elkecmereg; előkecmereg; felkecmereg; kikecmereg; lekecmereg; odakecmereg; végigkecmereg; visszakecmereg.

kecmergés; kecmergő.



Most hogy rákerestem, már én is tudom mit jelent xD

2023. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a kucorog helyett nem jó a kecmereg..amúgy céltalan mozgást jelent
2023. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy kell mint kucorogni, csak bal lábbal.
2023. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!