Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabad tenni kápót kezdő gitára?

Szabad tenni kápót kezdő gitára?

Figyelt kérdés
Sziasztok lett egy gitárom és nem tudom hogy tehetek-e rá kápot

2023. ápr. 15. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem, azonnal feljelentenek ha meglátják.
2023. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze.... :)
2023. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pengetőt használni is illegális.
2023. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan tilos!:D Egyébként vannak ám ennél sokkal vadabb dolgok is, például a nyitott vagy a drop hangolások.
2023. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tehetsz, csak minek? Mármint, mi célból? Mondjuk azért, mert van, akkor jogos. Vajas kenyeret is tehetsz rá, ha van. Vagy lekvárt. A gitárral lehet főtt tojást is szeletelni, persze csak akkor, ha van rajta kápó!


Gondolom nem papírból van a gitár, hogy összeroppantaná a kápó, szóval, csak kápózzál, legalább nem kell barré akkordokat tanulni. Ettől még-ahogy az előttem szóló írta-a kápózott fekvés nem lesz a gitár természetes, nyitott fekvése, adódóan az eszköz fizikájából. Drop sem lesz, mert a kápó nem tudja lehangolni a gitárt, csak, ha sokáig ütögeted vele. Erre is jó még! kápó... ész megáll

2023. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Waff ***** válasza:

"Ettől még-ahogy az előttem szóló írta-a kápózott fekvés nem lesz a gitár természetes, nyitott fekvése, adódóan az eszköz fizikájából.."

Hogy mi van????


Kérdező@: tegyél rá bátran...már ha tisztában vagy hogy mi értelme a dolognak.

2023. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves Waff, Te általában hozzáértőként kommentelgetsz, nem értem miért ragadtad ki és idézted a soraimat. Természetesen neked is elmagyarázom-kérdezőnek sem tilos-nem ismerjük egymást. Vegyünk egy AC/DC nótát, ami nyitott fekvésben van elgitározva-első fekvés, lefogás nélküli, üres húrok is megszólalnak. A gitár fizikájából adódóan nem lehet büntetlenül transzponálgatni. Nem fog úgy szólni. Példa: Highway to Hell. Ahhoz hogy úgy üssön, ahogy, pontosan ott kell játszani, ahová az alkotó kitalálta. Van tovább is, de szerintem ennyiből is érted a kérdezőnek úgyis mindegy.
2023. ápr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Waff ***** válasza:
100%

Értem is...meg nem is. Gitáron nem csak kápóval (vagy a gitár lehangolásával) lehet másik hangnembe transzponálni. Pl vegyünk egy faékegyszerű "börtönablakás" C-Am-F-G akkordmenetet, ezt ha átrakod G-dúrba, ez lesz az akkordmenet: G-Em-C-D (A-dúrban: A-F#m-D-E stb stb...). Ugyanúgy nyitott akkordokat használsz, ugyanúgy lesznek le nem fogott üresen megszólaló húrjaid. Annyi hogy így mélyebben szól a dal mint az eredeti C-dúr hangnembe.

Az általad említett AC/DC dal (sőt...ez a banda mesterien operált a D-A-G-E nyitott kvintekkel, a legtöbb ismert daluk ezekkel a kvintekkel lett eredetileg megírva, pl: a fentebb említett Highway to hell, vagy a Back in black, You shook me all night...stb..) is transzponálható capo nélkül is. Igen másképp fog szólni (vagy mélyebben vagy magasabban), dehát ez nyilvánvaló, hisz transzponáltad, hangnemet váltottál.

2023. ápr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na igaz! Ezért kell némi zeneelméletet tanulni és nem csak leutánozni a dalt, hogy a fent írt harmóniameneteket be lehessen azonosítani. I/vi/IV/V/

A-ban elég tökös :)


(Az AC/DC-s hangnemváltás nem jó példa. Azok a riffek, csak eredetiben szólnak jól, ezért írtam a hangszer "fizikájáról". Most ne másszunk bele, hogy ki mit hogyan dolgozott fel, messzire visz.)

2023. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen kategóriájú gitárra teszed. Inkább jól beállított hangszerre érdemes tenni hogy ne másszon nagyon a hangolás.
2023. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!