Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdő vegánnak mit szabad,...

Kezdő vegánnak mit szabad, mit nem?

Figyelt kérdés
Röviden tömören az lenne a kérdésem, hogy milyen ételek azok amiket ajánlani tudnátok egy kezdő vegánnak? Gondolok itt reggelire, ebédre vacsorára, és ami számomra fontos, hogy milyen olyan ételek vannak amit egy szendvics vagy hasonló helyett vihetnék magammal az iskolába , és laktató is! Köszi a válaszokat 20/F

2015. okt. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szendvicset miért ne vihetnél? A zsemle tartalma liszt (mondjuk lehetőleg teljes kiőrlésű), víz, élesztő. Ezt fogyaszthatja egy vegán is.

Töltheted rengeteg mindennel: uborka, vékonyra vágott répa, retek, paradicsom, paprika, avokádó, stb.


Ehetsz reggelire, vacsorára továbbá:

- magvakat

- műzliket, gabonapelyheket szója vagy gabonajoghurttal-tejjel (pl. mandulatej, rizstej, stb.)

- friss zöldségeket, gyümölcsöket, lehetőleg egyszerre többet keverve

- gofrit, palacsintát - növényi tejjel, a tojást kihagyva vagy banánnal helyettesítve

- zsemlét, kenyeret a fent említettekkel, plusz növényi sajttal, gabonakrémmel vagy növényi sajtkrémmel (pl. kőrözöttes ízesítésűt is készíthetsz), stb., házi készítésű lekvárral (pektinnel), vagy bolti vegán lekvárral, házi készítésű mogyorókrémmel is akár, avokádókrém, padlizsánkrém, stb.

saláták


Ebédre:

rizs, tojás nélküli tészta zöldségekkel (rengeteg módon elkészítheted a szójaszószostól a paradicsomszósig)

sült zöldségek pl. rozmaringos sült padlizsán, citromos-fokhagymás cukkini, gomba, stb.

töltött zöldségek, pl. avokádókrémmel töltött sült paradicsom, paprika, cukkini, padlizsán, stb.

Levesek, krémlevesek (növényi tejjel sűrítve) minden mennyiségben

szezámmagos sült tofu

2015. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Valaszolonak nagyon szepen koszonom.

2. Teged pedig senki nem kerdezett :)

2015. okt. 4. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=tk5XLWxYQyk

Nekem ezek nagyon tetszenek :)

2015. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van pár nagy kedvencem a nyersvegán konyhából ;) Pl. szójaszószos nyers zöldségek (borsó alappal, mindenféle ropogós vagy puhább zöldséggel), darált lenmaggal és dióval megszórva. Nyersvegán bonbon: mazsola, dió, opcionálisan kakaó. Az én magdarálóm viszi a mazsolát is, utána teszem bele a már ledarált diót, mások nem tudom, hogyan készítik.

Vésztartaléknak s túrázásra mindig viszek olajos magvakat.


Ahogy az első írta, a szendvics OK (egyébként olajos magvakból is lehet sütni kenyérfélét tojás nélkül is, de ebben nincs nagy tapasztalatom), én nem szoktam szendvicset enni, de pár belevalót tudok: sült hagyma+paradicsom (bár ez vinni nem jó, mert eláztatja, hiába sült picit a paradicsom is), zöldfűszeres sült répa, valami gombás krém... A "köleskörözött" szuper, teljesen körözött stílusban készül, ugyanolyan fűszerekkel, csak túró helyett kölessel. Van diókörözött is, de az nekem túl erőteljes ízű lett, amikor kipróbáltam.


Más most nem jut eszembe, nekem semmi közöm a veganizmushoz, leszámítva, hogy egy csomó vegán ételt szeretek, mivel roppant finomak.

2015. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is most kezdek, van kedved beszélgetni? Még csak az elhatározás van meg, meg fokozatosan csökentem az állati eredetű termékeket, de youtubon nagyon sok jó receptet, ötletet láttam.
2015. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!