Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy tértivevény hogy bizonyítj...

Egy tértivevény hogy bizonyítja, hogy milyen tárgyú levelet adtak fel?

Figyelt kérdés

Megfordítva úgy is kérdezhetném, hogy a címzett hogy bizonyíthatja, hogy nem olyan tárgyú küldeményt kapott, amilyet a küldő állít. Ügyvéd vagyok, de bevallom, nem tudok rájönni. Oké, annyit bizonyít a térti hogy az x által feladott levelet y átvette valamikor. De hogy bizonyítható, hogy mi volt a borítékban? Pl. valakinek értesítenie kell az elővásárlásra jogosult tulajdonostársát arról, hogy eladná a tulajdoni hányadát, de persze nem szeretné, ha az illető élne is az elővásárlási jogával. Ezért mondjuk küld neki egy borítékot, benne egy üres lappal. A címzett hogy bizonyítja később, hogy nem volt megfelelő a tájékoztatás? A földhivatal csak a tértit kéri.

Nem éltem amúgy ilyen eszközzel, nem is szeretnék, csak érdekel a dolog.



2023. ápr. 23. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Jó kérdés, ebben leginkább a "A földhivatal csak a tértit kéri." sántít, mert tényleg nem tartalmat bizonyít a tértivevény, csak kézbesítést. Nem az az ügymenet ilyenkor, hogy teljes bizonyító erejű nyilatkozatban kell minden tulajdonostársnak nyilatkoznia (él vagy sem az elővásárlási jogával), különben nincs eljárás? A hivatal sem jegyezhet be jogot csak úgy bemondásra. Ügyvédként pedig a saját seggedet kétszer jobban kell védeni, és itt egyből felmerül, hogy miért nem képviselted megdönthetetlen módon a tulajdonostárs érdekét (tehát miért nem vártad el a teljes bizonyító erejű nyilatkozatot és miért fogadtad el az eladó állítását arról, hogy szóban megegyezett a tul.társakkal) és esetleg rád fogják, hogy összejátszottál a görény eladóval.


Nekem mondjuk már az is érdekes, hogy egy ügyvéd miért egy anonim fórumon kérdez és miért nem a többi tapasztalt kollégától, kapcsolati hálótól vagy magától a kamarától, ha felmerül egy ilyen életszerű eset.

2023. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Vagy a nyilatkozat kell arról, hogy nem kíván élni a jogával, vagy az "átvételt igazoló irat", azaz tértivevény, vagy átvételi elismervény.

Hogy miért itt kérdeztem meg? Jó kérdés, lehet hogy tényleg a kollégáktól kéne inkább. De csomó nem jogi dolgot kérdezek meg itt a gyk-n, gondoltam bedobom ezt is.

2023. ápr. 23. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sánta ez a sztori kérdező. Még nekem is, pedig csak vasútgépész vagyok.
2023. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!