Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az ukránok/oroszok és a...

Az ukránok/oroszok és a lengyelek/csehek/szlovákok mennyire értik meg egymást?

Figyelt kérdés
Az oroszok és ukránok megértik egymást, meg a szlovákok-lengyelek-csehek is, de egy latin betűs szláv nyelv mennyire hasonlít egy ciril betűshöz?

2023. ápr. 26. 18:17
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Tévedés. Sok ukrán csak oroszul beszèl és saját nyelvént nem beszéli. Vagy csak ukránul és az oroszt nem érti. Vagy kevert nyelven beszélnek. Persze sok olyan is van aki mindkettőt érti.
2023. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az oroszok és ukránok megértik egymást"


Hát vagy nem. Az ukrán és az orosz nyelv alapszókincse kb. 60-70%-ban azonos, a bővebb szókincse olyan 50-55%-ban, ami azt jelenti, hogy kb. minden második szót értenek meg a másik nyelvéből. És akkor még ott vannak a nyelvtani különbségek (nyelvtan, abc), és a kiejtésbeli különbségek.

Persze, nagyon nem mindegy, hogy élőbeszédet kell-e megérteni, vagy írott szöveget, milyen szövegről van szó, stb.

2023. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Én szlovákiai magyarként jobban megértem a jugoszláv nyelveket, mint az orosz-ukránt. A cseh-lengyelt nagyon nagy mértékben megértem, a szerb-horvátnak ilyen 60-70%-át, de a keleti szláv nekem olyan mint amikor valaki részegen nyögi a szavakat rosszul. Max 1-2 szót kihàmozok az egészből.
2023. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!