Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi magyarok jó...

Szerintetek mi magyarok jó viszonyban vagyunk a szlovákokkal,csehekkel,lengyelekkel úgy általában?

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem mindegy hogy a mi magyarok alatt mit értesz. Egészen más a kormány külpolitikája és más az átlagpolgár viszonyulása. A három nemzet csak annyiban hasonlít, hogy szláv nyelvet beszél, a habitusa egészen más és az átlagember mindhárom nemzetben egészen másképp viszonyul a magyarokhoz.
2022. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átlagpolgárok szempontjából.
2022. máj. 22. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

A magyarok általában utálkozni szoktak más népekkel, és a sajátjuk tagjaival is.


A szlovákokat átlagon felül utálják történelmi és politikai okok miatt, ugyanezen okból kifolyólag a lengyelekhez pozitívabban állnak hozzá, a csehekhez pedig közömbösen, mert velük kapcsolatban sem tapasztalata, sem előzetes ismerete nincs a többségnek.

2022. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a három közül személy szerint egyikkel sincs bajom, de azt tudom hogy sok magyar csípőből utálja a szlovákokat, a három közül biztosan őket kedvelik itthon legkevésbé (náluk csak a románok "népszerűbbek" szerintem). A csehek szerintem a többségnek semlegesek, a lengyeleket meg inkább szeretni szokás, de ez sem mindenhol igaz.
2022. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!