Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mást is hívtak ilyen telefonos...

Mást is hívtak ilyen telefonos csalók?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyenek?

Pont ilyenek senkit.

2023. ápr. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni a sztorit... Szóval, a lényeg annyi, hogy anyámat (60 felett van kicsivel), nemrég a rendőrség nevében telefonos csalók keresték meg, bár erre ő még akkor nem jött rá. Állításuk szerint elkaptak egy srácot aki drogot terjesztett és ő ezt a telefonszámot adta meg, mint értesítendő személyt. Anyám meg természetesen pánikolni kezdett, beszélt is valakivel, akinek hasonló hangja volt, mint a testvéremnek. Felajánlották számára azt a megoldást, hogy némi óvadék fejében kiengedik, csak mondjon egy címet és mennek a pénzért... Gondolom, még a házba is bementek volna, mint "civil" rendőrök, ki tudja, mi lett volna a vége. Azért is volt hihető számára a sztori, mert a testvérem abban az időpontban pont ott tartózkodott, ahol elméletileg elkapták. Mindenesetre, ennek nem lett csúnya vége, mert pont akkor toppant be a házba, amikor a csalók még vonalban voltak és amint meghallották a háttérben, ahogy anyám kérdi tőle, hogy nem börtönben van?-azonnal is bontották azt. Másnak is volt pont ugyanilyen hívása a közelmúltban?
2023. ápr. 30. 12:40
 3/11 anonim válasza:
100%
Igen,apám hívták szombat éjjel hogy elraboltak,fogva tartanak.Pénzt,aranyat akartak de nem vette be mert felhívott
2023. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tele van a net az “unokázós csalásnak” nevezett sztorikkal, rendőrségi felhívásokkal. Te még nem hallottál róla?
2023. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos rengetegen próbálkoznak ezzel. Hívd fel rá édesanyád figyelmét is, hogy ne essen áldozatául a csalásoknak.
2023. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki annyira tájékozatlan ÉS buta, hogy nem tudja: ilyenkor azonnal fel kell hívni az illetőt - az tulajdonképpen meg is érdemli.

Nem ma kezdték ezek a csalók, mostanra már elterjedt a hírük.

És a védekezés módja is.

2023. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyám és tesóm is valahogy meg lett találva e-mailes csalással.


Fura, bezzegengem sose talált meg egy ilyen csaló se.


Nekik tudatlanoknak meg el kellett magyaráznom, hogy csalás, ne parázzanak.

Majd elemeztem nekik a szöveget és elmondtam mi miért kamu és mivel hogyan skatulyázza be pszichésen a tudatlan agyat, hogyan blokkolja az illető buta gondolkodását, aztán nevetve mondtam "nyugodj meg, full kamu az egész"!


El kell nekik magyarázni mindent.

2023. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, engem nem hívnak, - mert egyszerűen nem reagálok olyan hívásokra, amelyeknek a kezdeményezőjét nem ismerem. Így járt az összes!
2023. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, én már hallottam róluk, de nem engem akartak átverni :) Plusz, a másik hívás folyamatban volt, de mivel már pont úton volt hazafelé, nem vette fel, nyilván nem gondolta, hogy ilyesmiért zargatják.

Az pedig, hogy az idősebb korosztály bedől ennek... Nos, nem mindegyik lóg az interneten és ezek a csalók is igyekeznek egy olyan szituációt létrehozni, amikor az ember kapkodva dönt. Ilyen a nyereményjátékos átverés is. De ha más nem is, akadnak árulkodó jelek a telefonhívás közben, példának okáért, amikor bemutatkoztak és arra kérték, hogy menjen ki a helységből, ahol éppen tartózkodik és senkinek ne mondjon semmit se erről. Akkor kellett volna rájuk tenni a készüléket. És - bár szerencsére ebben nem vagyok jártas - a rendőrség nem állapíthatja meg az óvadékot.

2023. ápr. 30. 17:02
 10/11 Vans$ ***** válasza:
Állítsd be a telefonján csak benne lévő ismik hívhassák ,összes bejövő ismeretlen számot blokkold le :)
2023. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!