Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Irányítószámot írtam, de...

AbelKing4 kérdése:

Irányítószámot írtam, de települést nem. (?)

Figyelt kérdés
Ma feladtam egy levelet, de most realizáltam, hogy nem írtam települést. Irányítószám, név, lakcím stimmel. Kézbesítik így is a levelet?

2023. máj. 2. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy eséllyel sikeresen kézbesíthető. Az első amit néznek az irányítószám, akkor már az ahhoz tartozó település helyi postája kapja, onnan a név-házszám egyezéssel már átadható.

Az nagyobb probléma lenne, ha egymásnak ellentmondó adatokat írsz be, és nem egyértelmű melyik az elírás (pl. 4069 és 4096 is létezik, és az egyik irányítószáma mellé a másik települést adod meg).

2023. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. máj. 2. 19:14
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Az irányítószám szerint tudják melyik körzetbe kell vinni, csak ha ott két azonos utca is van, akkor okozhat fejtörést. De tudni fogják, mert a postások a névből ismerik, hogy oda tartozik-e vagy sem. :) Így néz ki a magyar irányítószámok térképe, de ez csak az első két számot mutatja. A továbbiak meg tovább pontosítanak.

[link]


Szerintem megoldják. A nehézsége az, hogy például a fenti térképen láthatod, hogy az ország bal felső csücskében, a 92-- kezdetű irányítószám egy területet fed le, amin belül van Mosonmagyaróvár és Hegyeshalom is, és mindkét telpülésen van Ady Endre utca. :) Nem tudom, hogy van-e azons irányítószámon belül két egyforma nevű utca, de gondolom, hogy többnyire nincs. Szóval például e két településen van Ady Endre utca, de más a két település irányítószáma, tehát jó helyre fog menni.


Mosonmagyaróvár irányítószáma 9200

Hegyeshalom irányítószáma 9222


( [link] )

( [link] ok_Magyarországon )

( [link] )

2023. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BlackSword ***** válasza:
Visszamegy címzés elégtelen... azt megvel ne hidd, hogy egy kézbesítő minden címhelyéről név szerint ismer mindenkit... nem is ritka, hogy egy településen belül van azonos nevű közterület, mondjuk Kossuth tér, út, sor... szóval nem nyomozóiroda...
2023. máj. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
A régi postások, akiknek régóta ugyanaz a körzetük, azok ismerik a neveket, tapasztalatból és ismertségből mondom. Egy viszonylag új postás nyivlán nem ismeri ennyire, de sok nevet azok is simán tudnak azért, mert minden nap ugyanott megy végig.
2023. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!