Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egy alkalmassági vizsga?

Milyen egy alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Óvópedagógus szakra jelentkeztem és az alkalmassági vizsgáról érdeklődnék, hogy hogyan zajlik

2023. máj. 4. 10:52
 1/1 anonim válasza:

Én már jópár éve felvételiztem, de megpróbálom össze szedni, amire emlékszem.

Nálunk 3 részből állt: ének, beszéd, testi.

Ének rész: Én erre készültem 10-15 népdal/gyerek dallal vegyesen. Ebből a listából választott a felvételiztető tanár 2-3-at, amit elénekeltem. Mondta, hogy ügyes voltam és sikerült is. Esetleg még szokott olyan is lenni, hogy ő énekel valamit és vele együtt kell hasonló hangnemben énekelni.

Beszéd: Itt könyvből kellett felolvasni és volt egy kis kötetlen beszélgetés is.

Testi: Egyszerű sport feladatok. Pl.: Egy kis futás után gimnasztikai feladatok,fel fordított padon végig menni egyensúlyozva, labdavezetés, páros lábbal zsámolyra fel-le ugrás.

Nem nehéz összességében, ha egy egy rész nem is sikerül az általában túlizgulás miatt van, van utána lehetőség megismételni azt a részt. Sok sikert!:)

2023. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!