Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szólítsak meg valakit...

Hogyan szólítsak meg valakit egy céges e-mailjére küldött levelében, ha az illetőt korábban kiskoromtól meglévő ismeretségünk miatt ez idáig mindig csak bácsinak szólítottam?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy András nevű ismerős, kit én megszólítani kissé kínosnak találnám eképpen pl., hogy "kedves Sanyi bácsi", vagy szimplán azzal indítani a levelet, hogy szia, a "kedves Sándor" viszont hihetetlenül idegen tőlem az ő esetében, soha nem szólítottam így eddig.

Mi lenne a legmegfelelőbb megszólítás?A levél a saját céges e-mailjére érkezik, ami talán kevésbé is számíthat privátnak, noha ebben nem vagyok biztos.



2023. máj. 4. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leveled személyes természetű, akkor úgy, ahogyan szemtől szembe is szoktad, de nem a céges címére írd.

Hivatalos tartalom esetén tisztelt

- Kovács András!;

- Uram;

- Cégvezető Úr;

- Banángörbítő Kft.

stb.


És tartalmában is legyen semleges, tárgyszerű és tömör.

2023. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nálad az Andrásból, hogyan lesz "Sanyi"?

Én eddig úgy tudtam, ez a becenév a Sándorokat illeti.


Kérdésedre válaszolva, talán az "Üdvözöllek Sándor bátyám!", vagy a "kedves Sanyi bácsi" is jó. A szia bizalmasabb, közelebbi (baráti, vagy haveri) kapcsolatot sugall. Ha valakinek sziát írsz, akkor a bácsizás furcsa. Legfeljebb, ha kiírod, hogy Szervusz, aminek ugye a rövidítése a szia. VAGY kombinálhatod: "Szervusz, kedves Sanyi bátyám!"

2023. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A céges elérhetőségét adta meg legutoljàra, hogy azon keresztül keressem valami kapcsán, így muszáj arra írnom. Teljesen véletlen nevet akartam írni, ez a kettő jutott hirtelenjében eszembe,hát le is írtam véletlen mindkettőt.

A kedves Sanyi bácsi számomra furának tűnt, de lehet, hogy csak én érzem annak, végső soron is szemtől szemben is ez a megszokott megszólítás.

2023. máj. 4. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!