Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem fog rendesen a...

Miért nem fog rendesen a Parker töltőtollam? Miért ír sokkal szebben egy vacak 500 ft-os golyóstoll?

Figyelt kérdés

Pedig így raktam be a patront:

[link]

Aztán ilyen csúnyán ír, alig látszik, szaggat, stb. Pedig 10 percig hagytam lefolyni a tintát és 10 perc után is ilyen ronda!!

A bal oldali a drága Parker töltőtoll, a jobboldali egy vacak 500 ft-os golyóstoll:

[link]

Ilyen a toll maga:

[link]

Itt látszik, hogy jól van bent a patron:

[link]

Amikor a patront kiveszem, látszik, hogy maga a patron "működik" mert egy kicsi ki is jön belőle, amikor kiveszem:

[link]



2023. máj. 5. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért vacak az 500 Ft-os golyóstoll, ha szebben ír?

Ha minőségi problémát tapasztalok, akkor a vásárlás helyén szoktam kifogásolni. Persze, nem arra gondolok, hogy utánoznod kéne. Lehet, hogy számodra megoldás, ha itt írsz felháborodott kérdést, képes bemutatókkal.

2023. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt már korábban használva a töltőtoll? Ha igen akkor lehet, hogy beleszáradt valamennyi festék, vedd ki a patront, és tartsd folyóvíz alá, amíg szép egyenletesen és átlátszóan nem folyik át rajta a víz, utána kicsit törölgesd át vagy tedd félre száradni, tedd vissza a patront és próbálj meg újra írni vele (eleinte lehet, hogy nagyon híg lesz, mert maradt benne víz, de az hamar elmúlik.

Másik opció, hogy fürdőkád vagy egyéb könnyen mosható felület fölött rázogatod (mint ahogy a higanyos hőmérőt rázza le az ember) úgy, hogy benne van a patron és a hegyét tartod magadtól távolabb/lefelé. Vigyázz, mert fröcskölni fog. Így biztosan elég festék folyik le a hegyébe.

2023. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Dehogy volt, teljesen új.

Ha nagyon lassan húzom a tollat, akkor ír rendesen..

De annak mi értelme van? Írni nem csiga tempóban szoktunk, aláírni dokumentumokat meg pláne nem..

Próbáltam ezt a folyóvizes dolgot, semmi haszna. Tettem bele új patront, azzal is csak nagyon lassan lehet írni.

Próbáltam forró víz alatt felmelegíteni a patront, egyáltalán nem lett jobb utána.

Akkor mi lehet a gond?

2023. máj. 5. 17:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!