Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a környezetem...

Hogyan vegyem rá a környezetemet, hogy a második keresztnevemen szólítson?

Figyelt kérdés

Világéletemben az első keresztnevemen keresztül történt a rám eső hivatkozás, bár én mérföldekkel jobban preferálom a második keresztnevemet, ugyanakkor e gondolatomnak sohasem adtam igazán hangot, így mindenki megszokta, hogy az elsőn szólít.

Miután több éven át az első keresztnevemen voltam szólítva, lehetetlennek tűnő kérés volna mindenkitől elvárnom, hogy hipp-hopp átszokjon a második használatára. Szinte egyenértékű volna azzal, mintha nevet változtatnék.

Hogyan tudnám hamar átszoktatni a környezetemben lévő embereket, hogy a második keresztnevemen szólítsanak, valamint ez alapján emlegessenek egymásnak, stb...?



2023. máj. 7. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azon a neveden mutatkozz be, amelyiken azt akatod, hogy szólítsanak:

- Kovács Patrícia Mária vagyok. Szólítsatok Máriának.

Vagy: Kovács Mária vagyok.

Ilyen egyszerű.


Ha valaki becéz, akkor nyugodtan mondhatod, ha nem szereted, ha Mariskáznak, Marcsiznak, szólítsanak egyszerűen Máriának.

Nem ellensegesen, hanem nyugodt hangon, tájékoztató jellegűen.

2023. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, amit emgszoktak úgy is azt használják, max azok fognak másként szólítani akik ezután simernek meg.
2023. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Úgy, hogy nem hallgatsz rá.


Ha megkérdik, hogy mi vaan, akkor meg megmondod, hogy te csak erre meg erre a keresztnévre hallgatsz, akkor megtanulják! :)

2023. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem ez időbe fog telni, de hallottam már ilyet aki átszokott.

Mond el szépen a családodnak és barátaidnak, hogy te a 2. neved jobban szereted és örülnél ha úgy szólítanának.

Ez még idő lesz amíg mindenki megszokja, de ha egy valaki elkezd a 2. neveden hívni a környezetedben akkor a többiek is könnyebben át fognak állni. Szerintem az emberek nagy része megfogja szokni csak idő kérdése és ne várd el tőlük feltétlen.

2023. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hahaha miért a másik tetszik? Melyik az első?

Akkor csak a kezdőbetűket áruld el hogy mik? Nem kérem ingyen itt a tipp.


Mondjuk Boglárka vagy de Ilona vagy Ica nevet akarsz, akkor az új ismerősöknek csak úgy mutatkozz be, a régieknek meg kezdd így telon vagy üzenetbe. Szia Ica vagyok..így hogy mondd ki meg írd le Ica vok. Hogy rászokjanak. Muszáj emlegetned, különben nem szoknak rá.

2023. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én felvettem egy második keresztnevet,tehát teljesen új a név. A környezetemben akik közömbösek számomra,azoknak hagyom,hogy szólítsanak a régin. Akik fontosabbak,közel állnak azokat megkértem,hogy szólítsanak az új nevemen. Az új ismerőseimnek pedig rögtön az általam kedvelt néven mutatkozok be.
márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!