Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
Nem értek tökéletesen magyarul.Tehát az lenne s kérdésem,hogy ha valaki így válaszol:"Nekem ezzel senki bajom".Ez csak simán azt jelenti,amit jelent,vagy arra utal,hogy másnak viszont van?Köszönöm előre is.

2023. máj. 12. 03:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Úgy helyes a mondat: "Nekem ezzel SEMMI bajom." Aki a "semmi" helyett "senki"-t használ, az sem fogalmaz rendesen.

DE egyébként jól érzed. Neki nincs azzal a valamivel baja, másnak viszont lehet, hiszen az csak egy vélemény, az önmaga véleménye. Mások nevében nem beszélhet.

2023. máj. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint ha úgy válaszol,hogy "nekem ezzel semmi bajom",az nem jelentheti pusztán csak azt,hogy semmi baja a dologgal?Mindenképp arra utal,hogy másnak lehet?Vagy nem muszáj arra következtetnem?
2023. máj. 12. 04:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Pl.ha konkrétan azt kérdezem,hogy "gondja van esetleg azzal,hogy gyerekem van?" Ha azt válaszolja,hogy "nekem semmi bajom ezzel"Akkor azt vehetem úgy,hogy semmi baja vele,vagy mindenképp utalás arra,hogy másnak viszont van?
2023. máj. 12. 04:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj arra következtetned.


Neki nincs baja azzal, hogy gyereked van, másnak lehet, de az meg ne érdekeljen. Ne akarj mindenkinek megfelelni. Csak mondom. :)

2023. máj. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatot csak példának írtam 🙂Tehát,hogy ha a mondat elején van a "nekem" szó,az nem egyenes utalás arra,hogy másnak pl.mindenképp gond?Vagyis nincs különbség a 2 között?:

1.Nekem semmi bajom ezzel

2.Semmi bajom ezzel.

Köszönöm.

2023. máj. 12. 05:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyis nincs különbség a 2 között?"


Nincs.

2023. máj. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 12. 05:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2023. máj. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hangsulytol fuggoen lehet kulonbseg.


_Nekem_ ezzel semmi bajom = masnak meg lehet vele problemaja, ez csak az en velemenyem.

Nekem ezzel _semmi_ bajom = tenyleg nem erdekel az adott dolog, nem tartom fontosnak.


Megprobalom egy peldaval megvilagitani:

- Meleg vagyok.

- _Nekem_ ezzel semmi bajom, de ne nagyon hangoztasd mert van egy par homofob a csoportban.


- Meleg vagyok.

- Nekem ezzel _semmi_ bajom, munkatarsak vagyunk, hogy kivel elsz az a te dolgod.

2023. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel baja. Jó így? Érted? Mit számít, hogy más mit gondol? Neki ezzel nincsen semmi baja.
2023. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!