Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki világosítana fel kútbejelen...

Gungasam kérdése:

Ki világosítana fel kútbejelentés ügyben végre normálisan, egyértelműen, véglegesen? Ki kell várni a decembert, hogy megtudjuk a rendelet végleges formáját?

Figyelt kérdés
Mindenfélét lehet olvasni a neten. Legutóbb azt, hogy a sekély fúrású háztartási szükségletű kutakatbe sem kell jelenteni...Ez valami tervezet még áprilisból de nem tudni mi a sorsa..Hogyan fogják regisztrálni a rengeteg elhagyott teleken lévő fúrott kutakat. Nekem kettő is van Míg panellakó voltam vettem hétvégi telket és azon egy ismeretlen eredetű kút volt már 85-ben. Most falusi lakos vagyok és itt is van egy fúrt kútunk.Egyik sincs 20 méternél mélyebb, de azokat sem lehet díjmentesen bejelenteni ha szakértő kell aláírja. Biztosan lesznek hatósági manuszok akik igazolvánnyal meg jogkörrel felszerelve cserkésznek bejelentetlen kutak után kutatva. El tudnám rejteni a víznyerő helyeket (csapokat, aknafedeleket) valamennyire , de elég lehet ez? Egy idő után meg eszükbe jut jól megsarcolni a kúttulajokat, holott saját költségen , saját területen, saját kockázatra fúrattak kutat.

2023. máj. 13. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
most ez a legfrissebb hír: [link]
2023. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a többedik „végső” határidő is mutatta, hogy félrenyeltek vele.

A nagy része csak időszakosan és öntözésre van használva, az a víz meg bekerül a körforgásba. Beissza a talaj, ami meg elpárolog, az felhő része lesz, csapadékként visszakerül, leszivárog.


Többmillió kút lehet a falusi, tanyasi portákon, kertekben, de nagyváros családi házas övezetében is nem egyet látok.

Csak a falukban majdnem minden udvaron, kertben van, plusz a jelentős méretű külterület szőlőiben, gyümölcsöseiben, a volt zártkerti részeken. Sokat akár többszáz éve ástak, fúrtak, de a frissebbeket is, ki engedélyeztette? A mostani lakók azt se tudják, mikor, ki készítette, készíttette?

És ki győzné ellenőrizni?

Legyintettek rá az emberek; úgy tudom évek alatt, mióta elrendelték, senki se nyújtott be a jegyzőnkhöz engedélykérést. Aki érdeklődött, 60-90 ezer forintos szakértői árajánlatot kapott; köszönték, nem kérték.

2023. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nyomta a lelkemet, hogy eltitkolni leszek kénytelen és így most megkönnyebbültem, hogy az egészet lesz@rhatom végre! Tartottam a rngeteg adminisztrációtól,ha bejelentem.

Ha nem jelentem be, tartottam a büntetéstől, tartottam attól, hogy nem locsolhatok csak éjszaka, tartottam attól, hogy egy új adót, illetéket, járulkékot varrnak a nyakamba! MIÉRT NEM GONDOLKODNAK el egy kicsit hosszabb ideig, ott a kormánynál azok a félművelt barmok, mielőtt egy egész országot lestresszelnek a baromságaikkal?

2023. máj. 13. 17:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is egyfolytában ezt vártam, köszi a hozzászólásokat!
2023. máj. 13. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy - bármi okból is, de - észhez tért a jogalkotó. Csak az a rossz az egészben, hogy a jogkövető állampolgárok kifizették a sok tízezer forintot az engedélykéréshez szükséges szakértőknek, nem játszottak kivárásra. Ha már belefogtak, akkor sokkal egyszerűbb adatok is elegendők lettek volna, amit mindenki meg tud adni: kb. milyen mély, milyen magas a vízszint, milyen rendszerességgel használja, jellemzően mire, kb. mennyi vizet emel ki? Nehogy már ne tudják, hogy milyen talaj meg forrás meg egyéb van, erről részletes szakmai térképek vannak, felesleges húszméterenként szakértőnek megadni.
2023. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem játszottam kivárásra de mégis az lett a vége. Az történt , hogy már 2018-ban bejelentettem interneten fényképpel, leírással, Hrsz.-szel a hétvégi telki kutam a jászberényi jegyzőnek de nem válaszoltak. Utána elküldtem a katasztrófa védelemnek is.Ők sem reagáltak. Gondoltam megkaptátok, kenjétek a hajatokra. Persze nem volt hozzá Kútfúró igazolás.Szerencsére.
2023. máj. 14. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


z Országgyűlés által elfogadott törvénymódosítás értelmében a 2024. január 1. előtt engedély nélkül létesített, 50 méternél nem mélyebb háztartási és mezőgazdasági öntöző kutak általánosan jogszerűnek minősülnek, azokat nem kell bejelenti, és üzemeltetésükhöz nem kell vízjogi engedélyt kérni.

2023. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!