Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem adják ki az energiai...

Miért nem adják ki az energiaitalt?

Figyelt kérdés
A közelemben van egy coop és pár napja bementem egy energiaitalért de nem adták ki. 16 éves vagyok és 18 év alatt nem adják ki. Tudok valamit csinálni hogy kiadják? Tudtommal még nincs rá törvény hogy 18 év alatt ne lehessen kiadni energiaitalt.

2023. máj. 14. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Azt szolgál ki (vagy nem) a bolt, akit akar - ha az ellenkezőjére nincs előírva kötelezettség. Nincs olyan törvény sem ami előírná, hogy az energiaitalt köteles eladni a bolt.

Vagy elmész más boltba, vagy nem iszod az ilyen szarokat.

2023. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan szeditek ezt a kiadják szót. Könyvet, rabkt kiadnak.

Még nincs rá törvény, de nézetem szerint a bolt.korlátozhatja, kit szolgál ki, és kit nem, csak törvényi tilást nem bírálhatnak felül.

2023. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Az energiaitalra nincs külön olyan törvény mint a szeszes italra, vagy a dohány termékre. Vagyis az előttem írók jól írják, a bolt maga dönti el hogy ki szolgál-e vagy sem.
2023. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Lucifer-666 ***** válasza:
Én azért utánajárnék, hogy le van-e írva valahol. Ha nem, akkor beírnám minimum a panaszkönyvbe.
2023. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Törvény nem tiltja, így ez valóban a panaszkönyvbe való. Ezzel az erővel gondolhatja úgy is a bolt, hogy nem adja ki nekem a felvágottat, mert indoka nincs rá, de megteheti. Ezt nevezik tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak, és ezért bizony könnyen rájuk szállhat a GVH. Egyébként le merem fogadni, hogy egy falusi kisboltról van szó. Ha gondolod, felnyomhatod.:D
2023. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem tehette volna meg hogy ne adja ki! Legközelebbi ilyen esetnél reklamálj a főnöknél
2023. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 Ózdon lakok és itt az egyik coopban volt. De ha máskor se adják ki akkor panaszkönyvbe b fogom írni.
2023. máj. 14. 18:51
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Mindenképp írd be, és a hivatalos neve vásárlók könyve, azt kell elkérned. Videózd végig az egészet, hogy legyen mit mutatnod a hatóságoknak, ha esetleg azt sem hajlandóak odaadni, volt már rá példa.
2023. máj. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan beírhatsz. Semmi nem fog történni. A kereskedés alapja jet fél egybehangzó akarata. Az egyik venni akar, a másik eladna. Ha az egyik nem akar venni, vagy a másik nem akar eladni, nincs üzlet.

Amit nem tehet meg, az a szelektálás. Ha te nem vehetted meg a korod miatt, ami másikat sem szolgálhatják ki.

2023. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
#9 Bizonyára, csak tudod az adás-vétel minden aspektusban törvényileg van szabályozva. Persze ha Józsi zsebébe teszel fél kiló kokaint, ő pedig visszaviszi a pénzt neked, akkor legális üzletről nyilván nincs szó. Ezt például 2-8 év letöltendővel jutalmazzák, jó esetben.
2023. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!