Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Több kérdésem is lenne, annak...

Több kérdésem is lenne, annak is nagyon örülnék ha valaki csak átirányítna egy olyan fórumra esetleg ami ezzel a témával foglalkozik (?)

Figyelt kérdés

Készítettem egy webshopot nagy lelkesen, viszont most, hogy a kódolást befejezem lassan, jöttek a kérdések, hogy mik a jogi vonzatai egy ilyen vállalkozásnak. A kérdéseim röviden:


- Ha szeretném a "márkát" (nem dropshippingről van szó) bejegyeztetni, ahhoz kell cég vagy akár magánszemélyként is megtehetem?


- Egy Kft.-hez 2023-ban 3.000.000 ft kezdőtőke kell, de van esetleg más koncepció amivel szintén céget alapítok, de egy kicsit csóró barátabb?


- És ezt az egészet a NAV felé, hogyan kell kommunikálni?


Sajnos semmit nem tudok az ilyen dolgokról, viszont lassan ott tartok, hogy ezekkel is foglalkoznom kell.

A hasznos válaszokat előre is köszönöm :)



2023. máj. 14. 15:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy egy cég "mire jó"? Miért és mikor van rá szüksége valakinek?
2023. máj. 14. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

“Sajnos semmit nem tudok az ilyen dolgokról, viszont lassan ott tartok, hogy ezekkel is foglalkoznom kell.”


Szia!

Az a baj, hogy pénzed az van, de eszed az nincsen. Hamarosan bele fogsz bukni és mehetsz a gyárba dolgozni. Az a baj, hogy ezek alap dolgok és az a minimum,hogy ezeket tudd, mielőtt vállalkozást nyitsz.


Bejegyeztheted, de ha nem elég egyedi , meg vannak menőbb versenytársak akkor halott úgy. Amilyen gyorsan jöttél olyan gyorsan fogsz eltakarodni a piacról.


“Csóró barátabb?” 😂 Hat a vállalkozást nem neked találtak ki!


Kérj könyvelő segítséget!

2023. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De honnan kéne tudnom ezeket, iskolában nem tanítottak SEMMIT erről az internet meg csak ügyvédeket dobál fel, ha ügyvéd kell akkor megyek oda, de úgy gondolom, hogy az olyanok kerülnek a gyárba, mint te akik, ha valamit nem tudnak meg sem mernek vele foglalkozni. Inkább bukok bele és bánom meg, hogy belekezdtem, minthogy feladjam mert nem tudok MÉG semmit erről.
2023. máj. 14. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozódni kell mielőtt valamit csinálsz. Én is vallkakozo vagyok de akkor nyitottam meg, amikor jól körül irtam a témát. Kar itt ilyeneket kérdezni. A saját márka meg a milliardosok “jatekszere” sokat akar a szarka de nem birja a….

Egy kiscsillag vagy, aki napnak akar látszani.

2023. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ész és kompetens emberek segítsége nélkül szeretnél a mélyvízbe ugrani? Hajrá! Hozzáteszem, az adócsalást a törvény bünteti, ennek tudatában okoskodj az okosakkal.
2023. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!