Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Juharfa! Van még esély rá,...

Juharfa! Van még esély rá, hogy túléli?

Figyelt kérdés
Meg hagytunk egy magától kinőtt kis juharfát. Az idén 3 éves a fa. Tavaly a nagy forróságban szinte le perzselődött róla az összes levél, majd augusztus végén-szeptember elején rügyeket hozott. Idén március elején új helyre ültettük, rengeteget locsoljuk viszont a tavalyi rügyeken kívül nem hozott újat. Van rajta egész élénk zöld rügy is, de van ami le van barnulva egy kicsit. Az egyik ilyen barna rügyet le szedtem róla és még zöld volt a közepe. Nem tűnik úgy hogy teljesen kiszáradt volna. Van rá esély hogy később még magához térhet a fa vagy a tavalyi után plusz az átültetés miatt már ne számítsunk rá hogy életben marad? Köszönöm ha válaszolsz!

2023. máj. 17. 05:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel átültettétek ezért először a gyökerek kezdenek rendeződni, hogy fel tudják szívni a vizet és tápanyagot ami a növekedéshez kell. Szerintem várjatok vele.
2023. máj. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mostanra ki kellett volna hajtani. Nagyon kicsi az esély, hogy még ezután fog. A kiszáradás után egy ideig még a rügyek, ágak belseje zöld marad.

A baj oka lehet az, hogy nem sikerült elég gyökeret kiszedni vele. De talán még valószínűbb, hogy rengeteget öntözted, és az állandó sárban befulladtak és elrothadtak a gyökerek, innentől meg kiszáradt a föld feletti rész.

A juhart ilyen szempontból nem ismerem, de sok fa nem bírja huzamosan a mocsári körülményeket.

Én is ültettem idén 3 facsemetét (különbözőeket), és csak ültetéskor iszapoltam be, azóta meg se öntöztem, mert idáig még nem volt száraz a gyökérszint, nem volt ok, hogy öntözzem. Mindhárom él.

2023. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2023. máj. 21. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!