Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan származik ez az idézet?

Honnan származik ez az idézet?

Figyelt kérdés

"Nem létezik olyasmi, hogy lélek. Az öntudatunk ok nélkül születik meg, és ok nélkül is tűnik el. Az élet egy véget nem érő feladat a semmiért."


Feljegyeztem ezt magamnak régebben, de forrást nem írtam hozzá. Lehet nem is magyarul volt, csak önszorgalomból így mentettem el magamnak. Ez esetben az angol jöhet még szóba.


Forrása lehet szinte bármi, film, sorozat, anime, játék, könyv...



2023. máj. 23. 23:27
 1/3 Prokopf ***** válasza:
45%

"Jó reggelt kívánok!"

Sajnos nem tudom kitől származik ez az idézet.

2023. máj. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hello, ez sikerült "találni", bár ellenőrizni nem tudtam:


Az idézet, amit megadtál, valószínűleg a "Dark" című német sci-fi dráma sorozatból származik. A sorozatot Baran bo Odar és Jantje Friese alkotta, és 2017-ben debütált a Netflix-en.


Az idézet a sorozat egyik karakterének, Jonas Kahnwaldnak a monológjára utal. A monológban Jonas úgy látja az életet, hogy nincs igazi értelme vagy lélek, és az öntudatunk ok nélkül jön létre és tűnik el. Az "élet egy véget nem érő feladat a semmiért" gondolat pedig azt fejezi ki, hogy az emberi létezésnek nincs végcélja vagy értelme.


Továbbá elviekben az első évad második epizódjában hangzik el, de ez még annyira se biztos.

2023. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Prokopf ***** válasza:

#2

Egy kis matek. A Hilbert hagyaték legfontosabb része az a kérdés, hogy bármely matematikai probléma megoldásának megtalálható -e a legegyszerűbb bizonyítása.

Azaz itt most: nekem úgy rémlik, hogy ezt az idézetet többször és több helyen is hallottam ebben a (vagy esetleg nagyon hasonló) formában. Az általad megadott forrást megelőző időszakban is (félre ne értsd, nem kisebbíteni akarom a tényt, hogy te találtál egy forrást!). Szerintem már ott is egy jelöletlen idézetet adtak a szereplő szájába.

Ez olyan dolog, hogy én most például mondhatnám, hogy:

"Az értelmes élet célja éppen az, hogy értelmet találjunk benne." Feltételezhetném, hogy ezt éppen én találtam ki (ami igaz is), de mivel ez annyira triviális mondat, hogy bárki más is kitalálhatta volna, így nagymértékben valószínűsíthető, hogy már többen ki is találták előttem is. De mivel erről én nem tudok, ezért joggal feltételezhetném azt is, hogy nem. Ez egy a szerzői joghoz is kapcsolható probléma. Hogy plagizációt követtem el, vagy sem, azt ugyanis az döntené el, hogy bizonyítható lenne -e, hogy ismertem -e az eredetit. Ezt a jog pl. úgy dönti el, hogyha az adott gondolat az enyémmel azonos formában már korábban is létezett, akkor az az első bizonyítható megalkotójának a tulajdona, függetlenül attól, hogy én erről tudtam, vagy sem (a gyakorlatban így dönthető el a legegyszerűbben).

Erre próbáltam meg utalni #1-ben.

(Egyébként tetszett a link, köszi. Ez a denevérember nem vámpíros utánérzetű egy kicsit?)

2023. júl. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!