Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mielőtt lejárna a személyi...

Mielőtt lejárna a személyi igazolványom, kapok jelzést 1-2 hónappal az ügyfélkapun keresztül. Ha elindítom akkor a folyamatot, időpontot foglalok az okmányirodába stb. akkor lehetséges az, hogy előbb megkapom az új személyimet minthogy az lejárna?

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan, mert 60 nappal a lejárat előtt lehet kezdeményezni, 2 hónap alatt legyártják és megkapod. Ilyenkor a régit természetesen bevonják (ügyintéző elvileg vissza is veszi, vagy régen átlyukasztották), két személyi egyszerre nem lesz érvényes(en nálad).
2023. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor 60 és 30 nappal a lejárat előtt kapsz értesítést bármely, a személyedhez kapcsolódó okmány esetén.

Lehetséges, hogy előbb kapod meg az újat, mint az előző lejárata. Én, kb. 3 héttel az előző lejárata előtt igényeltem a személyazonosító igazolványt, 3 nap múlva jött az SMS értesítés, hogy átvehetem az igénylés helyén. (Oda kértem, mert kértem a chip aktiválását.)

2023. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Akár évekkel előbb is kapható új, mint ahogy a régi lejár. Aki 2016. január 1. előtt kapta, bármikor igényelhet újat. Az igénylés után ő is néhány napon belül megkapja, még postázva is. Lehet, hogy még évei lettek volna a réginek. És az is ingyenes, mert évente egyszer illeték fizetése nélkül igényelhető új személyazonosító igazolvány.
2023. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!