Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Újra érettségizzek?(légyszives...

Teccesz123 kérdése:

Újra érettségizzek?(légyszives segí.tsetek)

Figyelt kérdés
Én fogorvosira jelentkeztem csak nem lettek jók az emelt érettségijeim.(biosz,kémia)És nagyon gondolkozok hogy újra érettségizzek vagy ne és folyamatosan változik az áláspontom hogy újra érettségizzek vagy menjek egyetemre(agrármérnök vagy gazdálkodás menedzsment).Mert igazábol rájöttem hogy nem tanultam semmit emelt érettségikre bioszra az utolsó 4 napban készültem fel igy lett 60%os és év közben pedig ugy voltam 5ös hogy ami órán megragadt.A kémia tanárrol most derült ki hogy sok mindent nem tud(ez fix) és arra sem készültem nagyon.De ez a bukás után ugy érzem hogy nagyon készülnék csak nem tudom hogy ebben az 1 évben is igy érezném... valami tanács vagy ti hogyan éltétek meg az 1 év kihagyást?

2023. jún. 2. 04:45
 1/8 anonim válasza:
100%

Elég csak pár tárgyat újra kezdeni. Félvállról vetted a vizsgákat ez a te hiád, senki másé.

Tanultam a hibáimból és megcsináltam mindent, egészen jól

2023. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha motoszkál benned az érzés, hogy jó lenne megismételni, akkor miért ne?

Ezek szerint jobban vonz a fogorvosi, mint a többi.


Ezekre a belső megérzésekre jobb hallgatni.


Sokáig nehezen ment nekem is ez a "bízz a megérzésedben" dolog, ám amint átadtam magam ennek, azóta sok minden könnyebb és előnyösebb.


Tudat alatt az agy feldolgoz infókat s ezek megérzések formájában jelen vannak.


Ha úgy érzed szusszanni akarsz 1 évet megteheted, de jobb lenne mielőbb túllenni rajta és elmerülni a szakma szépségeiben. Nemde?


Persze, tanulni sose késő.


Ismerek olyanokat, akik halasztottak évet (pl gyűjtöttek kesst a kihagyás alatt a sulira stb) vagy pl egyetemről egyetemre mentek, mert nem érezték magukénak. Egyikük se bánja,mert azzal foglalkoznak, amit szeretnek.

Ez pedig fontos, főleg ha karriert épít az ember.


Szép szakma a fogorvosi és kényelmesebb, ha magánba szeretnéd idővel csinálni. Igaz nem olcsó a start, de nem necc.


Fogdoki barátomtól pár alapanyagot, eszközt átvettem a szakmájából, mert adott ötleteim kivitelezésére praktikusabbak voltak.


Mondta, hogy kislányának is ezekből s ezekkel csinált ajándékot. :)


Ügyes és precíz személy. Még azt is szeretem nézni, ha az én fogamon dolgozik. Közben pedig mindig mondja mit miért és hogyan csinál, én pedig szeretem, érdeklődve hallgatom.

2023. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha a fogorvosi álmod, mindenképp érettségizz újra. Barátnőm hasonlóan járt, nem vették fel elsőre (általános orvosira). Beiratkozott a második helyen megjelölt biológia szakra, és nagyon utálta, 1 félévet járt oda, januártól pedig az ismétlő érettségikre készült, fel is vették, jövőre végez orvosin. Most emiatt ki kell fizetnie egy félévet, szóval megéri jól átgondolni, mert nem olcsó móka, ha később mégis orvosira mész.
2023. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is érettségizz újra.

Ha elvégzel egy másik szakot, de továbbra is a fogorvosi az álmod, sokkal nehezebb lesz megoldani, főleg az anyagiak miatt. Én is most érettségizek másodjára, szerintem érdemes.


#3: akkor a barátnőd csúszott egy évet, nem? :) Orvosin 14 államis félév van, a képzés pedig 12 félév, tehát egy "elpazarolt" félév miatt nem kellene fizetnie.

2023. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

#3 vagyok. Nem csúszott, ezt Ő mondta, miután felvették, hogy emiatt majd fizetnie kell, azóta ez a téma nem is jött szóba. Lehet nem tudta, hogy ott 14 állami félév van. (én se tudtam eddig, köszi az infót.)

Egyébként anno én is szerettem volna orvosira menni, de megijesztett a kémia érettségi. A sors fintora hogy utána a bsc-m tele volt kémiás tárgyakkal...

2023. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segitséget :D mert tényleg nem tudom hogyan legyen rovább...Én arra gondoltam meg azt is javasolták hogy kezdjem el a szakot amit választanék(szerintem agrármérnök) és oktoberben érettségizzek le bioszbol újra és májusban pedig kémiábol.Szerintetek ezt meg lehetne oldani?
2023. jún. 5. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg lehetne oldani, de miért kezdenél el egy másik szakot, ha aztán úgyis mást szeretnél? Csak fogynak az államis félévek. És az érettségikre is több időd lenne, ha hagynád az egyetemet még egy évig. :) Szerintem többre mész azzal, ha keresel egy részmunkaidős állást és tanulod a bioszt és kémiát.

De bárhogy döntesz, sok sikert!

2023. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert igazábol nem tudom pontosan én sem hogy mi akarok lenni :/
2023. jún. 6. 17:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!