Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiskorú öröklés visszautasítás...

Kiskorú öröklés visszautasítás, gyámügy jóváhagyással. Ez ingyenes?, illetve hogyan zajlik? Egyszeri megbeszélés, és kapok egy papírt, hogy jóváhagyják vagy sem?

Figyelt kérdés
Egyébként földterület. Amit még külön is visszalehetne utasítani, ha valaki nem gazdálkodik
2023. jún. 2. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni, mi lenne az oka a vissautasításnak?
2023. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Testvéri megállapodás.

Egyébként Osztatlan közös sok tulajjal, 150 000 ft körüli érték.

2023. jún. 2. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a földért cserébe a testvérek adnak valami mást, akkor osztályos egyezségnek hívják, nem visszautasításnak.

A földről való lemondásnak az a problémája, hogy sokszorosára nő miatta a közjegyzői díj, én azért nem mondtam le a pár ezer forint értékű telekrészemről.

2023. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez nem így működik hagyatéki tárgyalásnál. A kiskorú nevében a gyámja dönthet helyette, viszont a kiskorú érdekére figyelemmel véve teheti ezt. Kérdésedre külön reagálva gratulálok, hogy egy kiskorút szeretnél kisemmizni.😡 Gáláns és nagyvonalú. Gratulálok, ennyit értél el magadtól az életben.
2023. jún. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
#4 Honnan veszed, hogy ki akarja semmizni? Nekem úgy jött le a kérdésből, hogy ő a gyám, és értéktelen földtől akar szabadulni. Nekem pl. egy tök haszontalan földem van, valami 4/1200 részben, mert nemzedékek óta öröklődik és szétaprózódott, csak a plusz meló van vele minden hagyatékin, viszont ha visszautasítottam volna, a közjegyzői díj már többszöröse lett volna a földdarab értékének. Ne szólj be másnak, ha te meg annyit értél el, hogy mindenkiben a rosszat keresed...
2023. jún. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as, 5-ös Köszi. Igen úgy ahogy írod, semmi kisemmizés.

Én 5 éve mikor nősültem kaptam egy kis házat nagy papától, azzal hogy majd a testvérem örököl minden további vagyont. Viszont ez csak szóbeli megállapodás volt, tehát semmi papír nincs róla. Így azért lett visszautasítás a részemről (ez most póthagyaték, testvérem tudta meg hogy van ez a föld és ő akarja bérbe adni vagy ilyesmi).

A alap hagyatékon még mindegy volt mert nem volt gyerekem, most a pótra már van. Emiatt nem tudom hogy most mi van.

Elvileg az akkori visszautasítás érvényes a póthagyatékira is.

Viszont január óta egy új jogszabály szerint örökségből már nem osztódhat tovább a terület. Ha mégis így történik akkor 5 éven belül elkell adni.

2023. jún. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!