Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni egy német...

Tudnátok segíteni egy német napi rendben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,ezt a szöveget kéne lefodrítani németre,partizip perfektre, azaz múltidőre. Kérlek segítsetek. Ezen múlik az évvégi jegyem de nekem egyszerűen nem megy..


6 órakor felkeltem,majd megmosakodtam.Ezután reggeliztem és fogat mostam.

6:30-kor elindultam az iskolába busszal.Az iskolában szövegeket olvastunk,hanganyagot hallgattunk,nyelvtant gyakoroltunk.

7 órám volt. 15:00-kor elindultam haza busszal. 16:00-kor otthon ebédeltem.Ezután megcsináltam a házi feladatomat,feladatokat oldottam meg,tanultam az iskolára. Szabadidőmben tévét néztem, kutyát sétáltattam majd könyvet olvastam. 18:00-kor vacsorát ettem,később pedig megfürödtem. 22:00-kor elmentem aludni és egy nagyot aludtam.

egy.



2023. jún. 8. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ich bin um 6 Uhr aufgestanden,dann habe ich mich gewaschen.Dann habe ich gefrühstückt und ich habe mir die Zähne geputzt.

Ich bin um 6.30 Uhr mit dem Bus zur Schule gefahren.In der Schule haben wir Texte gelesen,wir haben Audio gehört und wir haben Grammatik geübt.

Ich hatte 7 Stunden.Um 15.00 Uhr bin ich mit dem Bus nach Hause gefahren.Um 16.00 Uhr habe ich Mittaggegessen.Dann habe ich meine Hausaufgabe gemacht,ich habe Aufgaben gelöst,ich habe für die Schule gelernt.

In meiner Freizeit habe ich ferngesehen,ich bin mit dem Hund spazierengegangen,dann habe ich ein Buch gelesen.

Um 18.00 Uhr habe ich Abendgegessen,später habe ich mich gebadet.Um 22.00 Uhr bin ich schlafen gegangen,und ich habe viel geschlafen.

2023. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A valasz mar majdnem jo, de azert van egy-ket javitani valo benne.


A haben-t egy mondaton belül nem kell ismetelni. Peldaul egy mondat:

"Dann habe ich meine Hausaufgabe gemacht,ich habe Aufgaben gelöst,ich habe für die Schule gelernt."


Igy jobb: ...dann habe ich meine Hausaufgabe gemacht, Aufgaben gelöst, und für die Schule gelernt. Bar "für die Schule gelernt"- ez eleg magyarosan hangzik.


Ha mar ismetelve vannak, akkor nem "ich bin, ich habe", hanem "bin ich, habe ich".


Ha egyszer bin, egyszer habe, akkor is a szorend igy helyes:


In meiner Freizeit habe ich ferngesehen, BIN ICH mit dem Hund....


"Ich hatte 7 Stunden"- Gondolom 7 tanorarol van szo. Tehat igy lenne helyes: Ich habe sieben Unterrichtsstunden gehabt.


"Ich bin mit dem Hund spazierengegangen"- helyett: Ich bin mit dem Hund Gassi gegangen.


"Mittaggegessen, Abendgegessen" - helyett: Mittag gegessen, Abend gegessen

2023. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!