Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkáltató be akarja vezetni...

Munkáltató be akarja vezetni hogy munkaidőben nem lehet nálam a mobiltelefon.Indokot még nem közölt és azt sem tudni hogy belső szabályzatban lesz-e bevezetve.Azonnali felmondásra adhat e okot hogy korlátozza a tulajdonjogot,kapcsolattartás jogát?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal vezetheti be jogosan?

#felmondás #Munkahelyi mobiltelefonhasznátat
2023. jún. 13. 00:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%

Rádiót és tévét sem vihetsz be magaddal, nem?

Joga van hozzá, ha látja, hogy munkaidőben mobiloztok.

El lehet menni, oszt annyi.

2023. jún. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam olyan helyen, ahol egyszerűen le volt árnyékolva a cég. Sehol sem volt sem térerő, sem net. És voltam olyan interjún, ahol mutatták, hogy egy elzárt szekrénybe kell majd tenni a telefont. Nincs szerintem ilyen jog a munka törvénykönyvében, hogy kapcsolattartási jog.
2023. jún. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
2/2 a munka törvénykönyvben nincs is de az alaptörvényben van.És tudtommal az alaptörvény magasabb fokú mint a munka törvénykönyv. Az 100% hogy hatékonyság növelés miatt nem korlátozhatja súlyosan a jogaidat kivéve ha az aláírásoddal beleeggyezel.
2023. jún. 13. 00:33
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Benne lesz a munkaszerződésedben, amit vagy aláírsz, vagy nem, de akkor megszűnik a munkaviszonyod, rendes felmondással.
2023. jún. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy valaki nem írta alá béremelés után az új szerződését mert keveselte a beremelést. A vege az lett hogy közös megegyezéssel elment és végkielégítést is kapott. ( 22 év munkaviszony után)
2023. jún. 13. 00:39
 6/32 anonim ***** válasza:
28%
Én ilyenbe nem mennék bele, bármi történhet egy műszak alatt, várhatok egy fontos hívást, el kell intézzek valamit stb.
2023. jún. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%
De a kettő az nem ugyanaz. Valószínű, hogy ez esetben figyelembe vették, hogy rég óta támogatja a cég munkáját, azért kapott végkielégítést. De az nem jár rendes felmondás mellett, viszont adható.
2023. jún. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Justinianus ***** válasza:
74%

Attól, hogy éppen munkát végez a munkavállaló, az Alaptörvényben rögzített alapjogai, így a magánélethez és kapcsolattartáshoz való jog, a tulajdonjog védelme megilleti.

A Munka Törvénykönyve rögzíti, hogy a munkavállaló személyiségi joga akkor korlátozható, ha a korlátozás a munkaviszony rendeltetésével közvetlenül összefüggő okból feltétlenül szükséges és a cél elérésével arányos.

Ha a munkáltató arra kötelezi a munkavállalókat, hogy leadják a mobiltelefonjukat a munkaidő kezdetén, ezzel gyakorlatilag a munkavállaló kapcsolattartáshoz való jogát szinte teljes mértékben elvonja a munkáltató a munkavégzés idejére. Ugyanakkor ELKÉPZELHETŐ olyan munkahely vagy munkakör, amely esetében munkabiztonsági okok INDOKOLHATNAK akár egy ilyen szigorú előírást is.

A legtöbb esetben azonban NEM JOGSZERŰ az, ha a munkáltató arra kötelezi a munkavállalókat, hogy adják le telefonjukat a munka kezdetén. Nincs azonban annak akadálya, hogy a munkáltató belső szabályzatban rendezze a mobiltelefonok használatának rendjét. Az utasítás többszöri vagy folyamatos megsértése pedig akár alapot is adhat a munkavállaló munkaviszonyának felmondással történő megszüntetésére.

2023. jún. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nemtudom mi lenne a helyes. Az azonnali felmondás indokaiba nem fér bele szerintem hogy súlyosan korlátozza a jogaimat. 16 évet meg nemakarok csak úgy eldobni. Olvastam már olyat is hogy valaki nem írta alá az új szerződést és így a munkáltató bocsájtotta el a dolgozót mert nem tudta foglakoztatni érvényes szerződés hiánya miatt.
2023. jún. 13. 00:54
 10/32 A kérdező kommentje:

Justinianus

"Nincs azonban annak akadálya, hogy a munkáltató belső szabályzatban rendezze a mobiltelefonok használatának rendjét." Tehát nem kötelezhet arra hogy tegyem el pl. egy szekrénybe de szankcionálhat. Pl. Kizárhat jutalomrendszerből vagy fegyelmit adhat ha jól értelmezem?

2023. jún. 13. 01:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!