Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki zsidó nőt vesz...

Ha valaki zsidó nőt vesz feleségül, akkor körül kell neki metélkedni?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor, ha fiúgyerekük születik?

2023. jún. 14. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo a beteres, sot.
2023. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy kell! Ennyi erővel a zsidó feleség is kikerelsztelkedhetne, de nyilván ő sem teszi meg.
2023. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
*kikeresztelkedhetne (Nehéz szó, mint az útelágazás...) :)
2023. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

A zsidó feleségek többsége titkolja a nem zsidó férje előtt (is) a zsidóságát. Így fel sem merül ilyen kérdés.

Ha a zsidók nyíltan felvállalnák zsidóságukat - hogy miért nem teszik, az érthető és részben elfogadható -, sok minden érthetővé válna. Emiatt a nem zsidóknak fejleszteni kell a felismerő képességüket. Azt tapasztaltam, egy rejtőzködő zsidót mélyen sért, ha feltárják zsidóságát. Még ezt is meg tudom érteni a Holokauszt ismeretében. Mivel pedig akaratukon kívül lettek - genetikailag - azzá, semmilyen megítélést nem tartok korrektnek csak a zsidóságuk miatt. Egyedül a viselkedése az, ami egy ember megítélését megalapozhatja. A vallásos zsidók túlnyomó többsége egyébként református vallású.

2023. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy teljesíthető elvárás egy ilyen kultúrális közegben. Csak nálunk van ilyen mizéria belőle, holott más országokban ez elfogadott felnőtt korban is.
2023. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!