Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan spóroltok? Milyen...

Kései Sirató kérdése:

Hogyan spóroltok? Milyen termékeket nem vesztek meg, amiket régebben rendszeresen vásároltatok?

Figyelt kérdés
Én a nyomtatott magazinokról mondtam le és az üdítőről, már csak csapvizet iszok.

2023. jún. 20. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én továbbra is kb. ugyanazokat veszem, de erősen nézem az árakat, és az olcsóbbat veszem.
2023. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Elsővel egyet értek.
2023. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyén függő.


Kinek mik az "alapok", igények, prioritás stb.


Sokaknak van net a mobiljukon.


Nálam egy feltöltő kártyás van, ha jövök-megyek el tudjanak érni, fontos ügyben. Aki hülyeséggel keres, pl ráér otthon megbeszélni arra rá is nyomom a telefont "majd otthon".


A műhelyemben vagyok javarészt s ott a gép (zene stb megy). Neten elérnek vagy személyesen. Akkor is előre egyeztetett idővel,mert nem fogom munkámat félbe hagyni, mert valaki hasára csapva beállít.


Erről leszoktak felém.


Anyámék, tesómék 10-40 ezreket költenek csak a mobilra havonta.


S még cigiznek is,ami havi 30 ezer.


Nekem nincsenek ilyen igényeim, mondhatjuk, hogy a személyes igények különbségei miatt "már spóroltam 50-80ezreket".


Amit pedig szeretek, nem fogom megvonni magamtól. Pl igenis megveszem a drágább kecsapot, mert jobb az íze, ne 200 ft-on múljon.


Sokaknak vannak felesleges dolgaik, csak le kell ülni és elmélkedni. Akár egy magamfajtával egyeztetni.


Mindemellett lehet karrier témában is érdemes lenne elmerülni.


Mert bizony vannak, akik 100 ft-os különbségeken agyalnak ez miatt.


Olyat is ismerek sajnos, akik verik a kesst a kinézetre, megjelenésre, aztán fizetés után 2 nappal 1 kígyóuborka, vaj és tejszín a kávéhoz volt csak a hűtőjükben...

Úgy, hogy 10 évvel ezelőtti a sztori és 3-an éltek 800 ezerből. (Nem tartom velük már a kapcsolatot, ám látszik, hogy nem igen változtattak.)


Fontosabb volt/ fontos nekik egy látszat selfie a netre.


Szegény gyereküket sajnáltam/sajnálom...

7 éves volt akkor, evett a suliban és annyi.

A nő meg melóhelyére berendelgette a pizzát...


Mindenkinél más a helyzet. Más módon lehet spórolni.


Nekünk pl sokat segít az, hogy saját kertünk van. Városban lakunk, de megoldottuk. Még ha picit utazni is kell. Heti 1x kimegyünk.


Rendbe tesszük a kertet, ami pedig szedhető azokat beszedjük.


Régebben meg a teraszon ültetgettünk. Hajlott le nagy fürtökben a koktélparadicsom a panel oldalán stb.


Igaz, én szeretek is kertészkedni.


Ismerek egy bácsit, aki a város szélén a garázsa mellett alakított ki egy kicsikét.

2023. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit napi szinten 5000-szer tolnak erővel a képedbe, azt tilos megvenni!
2023. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Márkás dolgokat nem nagyon veszek már. Korábban megvettem a Dove szappant, tusfürdőt, drága fogkrémeket stb. Mostanában szinte mindenből a saját márkásat veszem, pl kézmosásra teljesen jó a Rossmannos, DM-es szappan, nem kell márkás. A tusfürdő sem éri meg, hiába a szuper illat, úgyis elillan, szóval jó abból is a saját márkás. Fogkrémnél is inkább a fogmosási technika számít, hiába vettem korábban drága "csodaszereket", semmivel nem voltak jobbak az olcsóbbnál.

Sajnos a nassolásról, kávéról nem tudok lemondani, vagyis nem is akarok, mert édesszájú vagyok, szóval inkább a sós élelmiszereken spórolok. Keresem az akciókat, mindig inkább azt veszem, ami éppen jó árban van. Korábban megvettem a márkás felvágottat is, mostanában abból is a saját márkásakat veszem és nem olyan rosszak ezek sem.

Fagyizóba, cukrászdába, kávézóba nem járok már, pedig régen ez is belefért havi szinten. Menüs helyen is ritkán ebédelek már, inkább főzök valamit vagy kínai büfében veszek valamit, mert az legalább laktató és olcsó.

2023. jún. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem dohányzom, csak ártézi vizet iszom, egyedül élek, nincs barátnőm, nem költök prostituáltakra sem, tudatos vásárló vagyok előtte eldöntöm hogy mit akarok megvenni és költeni mielőtt be mennék a boltba, nem követem a divatot, kicsit drágább de strapabíró ruhákat-cipőket veszek csakis az interneten ahonnan a legolcsóbb. A hobbim a munkám- autószervízben doldozom, olcsón vettem nemrég megint egy autót amit én hoztam helyre, ha találok egy jobbat ezt is eladom. Nem tudnék máshogy élni , pl. a nyakamon egy pazarló nővel 2-3 gyerekkel meg vagy 3-4 banki hitellel.
2023. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!