Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt hogy felváltottál egy...

Volt hogy felváltottál egy rossz szokást / szenvedélyt valami másra?

Figyelt kérdés

Nekem 'hivatalosan' sikerült leszoknom a csokievésről, de igazából ezt most kakaópor (minden mentes) és natúr joghurt fogyasztásával helyettesítem. Szeretném a kakaóport is teljesen száműzni.

Van, aki hasonló cipőben jár, és az egyik szenvedélyről való lemondás során, egy másikba botlott? Ha igen, mit mivel váltottál fel?



2023. jún. 21. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
drogról alkoholra
2023. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Körömrágást a nyalókára, rágóra.


Kézre jegyzetelést pedig papírra vagy telefonba jegyzetelésre.


Üdítőket pedig lecseréltem saját gyümölcslevekre, turmixokra, javarészt pedig mindig is vizet ittam.


A városi csapi vizet pedig kuti vízre. (modern rendszer, nem arra kell gondolni, hogy meregeti az ember a kútból)

2023. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem 'korszakaim' vannak. Amikor még ettem csokit, akkor mondjuk heteken át csak egy bizonyos csokitípust ettem. Ez persze nem azt jelenti, hogy non-stop csokin éltem, hanem mondjuk, ha egy héten ettem háromszor csokit, akkor kizárólag abból a bizonyos típusból. Ennek alapján voltak 'Balaton szelet', 'Kockás' túrórudi, 'Kinder Happy Hippo', 'Milka Waffelini' vagy éppen 'Twix' heteim.


Most hogy leszoktam ezekről sajnos más dolgokat viszek túlzásba. Pár hete pl. rákaptam a citromra. Kifacsartam a citromot és vízzel ittam. Édesítőszer v. cukor nélkül. Teljesen rákaptam. A végére már napi 5 citromot fogyasztottam el, ami már kikezdte a gyomromat, így száműztem.


Lecseréltem narancsra. És bár nagyon ízlik, napi 2-3 darabnál már nem fogyasztok el belőle többet.


Hasonlóan mértéktelen vagyok, ha pl. meghallok egy jó számot. Képes vagyok egymás után, akár 6-7-szer is meghallgatni. Mondjuk lehet, azért is, mert a muzikális érzékem nulla és csak nagyon nehezen jegyzek meg dallamokat.

2023. jún. 23. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A kakaóban sok a magnézium, ha jólesik, bátran egyél. A citrom és a narancs is jó, egészséges.

A zene meg kifejezetten + egészség. Csupa jó szokásod van!

2023. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tényleg, így elnézve annyira nem is tűnnek súlyosnak a szokásaim. Csak a megfelelő mértékét kell megtalálnom.

Köszönöm a kedves utolsó hozzászólást! Színeztél a napomon:)

2023. jún. 27. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!