Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Letört fog? Kell tőle tartani?

Letört fog? Kell tőle tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 évvel ezelőtt tömettem az egyik hátsó fogamat. Eléggé negatív tapasztalatokat éltem át, a bánásmódtól kezdve egészen a kezelésig.

2 hét után ki is esett a tömés. Viszont a negatív élményem miatt nem mertem vissza menni a fogorvoshoz. Ezért 3 éven keresztül így éltem együtt a fogammal.

Egészen 1 hónappal ezelőttig. Egy jól sikerült szalonna sütés után 1v1ben harcolt egymással a fogam és a kenyér, amiből előbbi került ki vesztesen. (Szépen ketté tört, a letört darab ki is esett) 1 héten keresztül bátorítottam magam, hogy felhivjam a fogorvost...De felhivtam, kaptam is időpontot (júni 27)

Jelenleg 2 hete fáj, nem csak a fog körüli íny, hanem azon az oldalon az egész állcsontom. Bedagadva nincs, viszont az adott helyen eléggé vörös az íny.

Szedek rá fájdalomcsillapítót, ami gyulladás csökkentő is egyben.

Olvastam hogy a gyulladt fog sok kellemetlen szövődményt okozhat, köztük a szepszist is. (Őszintén ettől félek a legjobban)

Tudom hogy mehettem volna már jóval hamarabb is, akkor most nem itt rinyálnék..

Attól még engem érdekelne, hogy járt e már így valaki? Húzta már eddig valaki a fog kezelést, húzást? Van még pár nap míg fogorvoshoz kerülök. Jó lenne megnyugtatnom magam addig.



2023. jún. 24. 02:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Sosem értettem amikor aztmondják hogy kiesett a tömés. Hogy?!?!? Akkor vagy a tömőanyag a sz&r vagy a doki. Egyébként ebből húzás lesz vagy gyökérkezelés. Ha nagyon zavar sztk ingyen kihúzzák időpont se kell csak bemész . Ha megszeretnéd tartani a fogad akkor egy jó magán kigyökérkezeli.
2023. jún. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen irányú és méretű a törés, de egy magán még akár rakhat rá koronát is gyökérkezelés után, máskülönben jó esetben húzás, rosszabb esetben műtét, ha nem lehet kihúzni. Nekem pont a napokban gyulladt be a bölcsességfogam, szóval átérzem a fájdalmadat, bár nekem a fogam nem fáj. Fájdalomcsillapító szedése helyett javaslom a szájvíz használatát, és a tantum verde forte spayt tüneti kezelésnek, utóbbi egy gyengébb helyi érzéstelenítő és gyulladáscsökkentő, én ezekkel próbálok túlélni az időpontomig, és egész jól beváltak. És természetesen a napi 2x fogmosás alap.
2023. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!