Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ártatlanul ítéltek el mit...

Ártatlanul ítéltek el mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A lényeg 4 éve volt egy verekedés amikor rosszkor voltam rossz helyen 5-en megvertek 2 embert én a balhé végére értem oda mikor mindenki futott már én ott maradtam segítettem a “sértettnek”.

Ebből tanúként hallgattak ki utána lettem vádlott életveszélyt okozó testi sértés miatt amihez semmi közöm, első fokon kaptam 4 év börtönt(első bűntényesként) 6 hónapig házi őrizetbe voltam másodfokon kaptam 2 év 6 hónapot június 29.-én kell bevonuljak, halasztást kértem de nem kaptam meg. Kúria felülvizsgálati indítványt beadtam de az kb 5 hónap vagy sikerül vagy nem. Mit tudok még tenni?

A bíróságnak az első vallomásokat kellett volna figyelembe vegye amikor még minden jó volt mindenki az igazat mondta ezért is voltam tanú csak utána már ment a keverés több személynek is volt legalább 3 vallomása össze vissza.



2023. jún. 26. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Az ügyvéded tudja, hogy mit lehet tenni. Akár az EU-bíróságig el lehet vinni az ügyet, de a börtönt nem úszod meg.
2023. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Komolyan annyira buta vagy, hogy szerinted ártatlanul ítéltek el és véletlenül kerültél házi őrizetbe? 4 év börtönbüntetést nem szabnak ki csak úgy, viccből. A bíróság pedig pont arra való, hogy bizonyíthasd a tényállást. Esetedben ez a következmény.
2023. jún. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ártatlanul!!!! Mert 2 hobó rám beszélt én semmit nem csináltam mégis elítéltek.. szerinted ha csináltam volna bármit vállalnám a hazugságvizsgálatot meg mennék tovább Kúria mindenhova? Nem.. egyértelmű hogy kiállok az igazamért… ha kell milliókat teszek bele de tripláját fogják vissza téríteni..
2023. jún. 27. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mert 2 hobó rám beszélt én semmit nem csináltam mégis elítéltek."


Ha életveszélyt okozó testi sértéssel vádoltak, akkor ne mondd azt, hogy nem csináltál semmit!

Ezt senki se hiszi el.


Ez egy minősített esete a sts - nek, amire az elkövető szándékossága ugyanúgy kiterjedhet, mint a gondatlansága!

Ha 4 évet kaptál első fokon, akkor az nem lehetett gondatlan, úgyhogy igenis csináltál "valamit", legfeljebb Te máshogy látod.


"szerinted ha csináltam volna bármit vállalnám a hazugságvizsgálatot meg mennék tovább Kúria mindenhova?"


Simán. Az ártatlanságnak ehhez semmi köze.

A bűnösök sokkal több mindent elkövetnek az ártatlanságuk bizonyítására, mint aki tényleg ártatlan.


"Kúria felülvizsgálati indítványt beadtam de az kb 5 hónap vagy sikerül vagy nem."


Meg kéne várni a Kúria döntését...mielőtt bármit is csinálnál.


"Mit tudok még tenni?"


Felkészülni a börtönévekre.....

2023. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egyszer elmondom nem csináltam semmit vagyis bocs de csináltam megláttam mi van mikor vége volt oda mentem odaadtam a srác asszonyának a kólám borítsa le vele és ennyi. 6 vádlott van abból 4 elmondta hogy én nem voltam benne ott se voltam amikor történt az egyik az össze vissza beszélt… a tanúk voltak kb 20-an azok is mondták nem voltam benne csak egy mondta hogy mindenki aki ott volt de én nem voltam ott a végén értem oda… rosszkor voltam rossz helyen…
2023. jún. 28. 23:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor gyűjtögesd szépen a bizonyítékokat, aztán hajrá! Ebből a sz*rságból nemigen fogsz jól kikerülni.
2023. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na mizujs azóta?

Kint vagy még, testvérem.

Szombathelyen ahol ültem egy srác nemrég ugyanezzel a történettel került be, Te vagy az?

márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!