Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vettem egy automata mosógépet....

Vettem egy automata mosógépet. Mi lehet vele a probléma?

Figyelt kérdés
3 hete vettem egy SHARP ES-NFA6102WD-EE elöltöltős mosógépet. Ez alatt a 3 hét alatt már másodszor tapasztalom azt a hiba jelenséget. Hogy a program végén nem akar / nem indul el a centrifuga. Vagyis csak simán pörög a dob, de nem akar elindulni a centrifuga. Mindez persze ruhákkal teli töltve. Ha kiveszem belőle a ruhákat, és üresben megy akkor simán lemegy a centrifuga. És igen amikor nem akar lemenni a centrifuga, akkor is csak maximum félig van töltve a dob a ruhákkal. A magyar nyelvű használati le írása alapján ez nem hiba. Már miért ne lenne hiba, ha nem indul el a program végén a centrifugája az automata mosógépnek és nem akar ki centrifugálni. Kérdés mi lehet a hiba?

2023. jún. 29. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagyok szakértő, de én az ékszíjra gyanakszom.Ha üres akkor nem csúszik meg rajta mert nincs súly.Tág az ékszíj.Ez csak az én gondolatom.
2023. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es! A mosási részt meg csinálja, az adott programból. És a mosás alatt forog a dob. De az is igaz hogy centrifugálásközben gyorsabbra kapcsol és gyorsabban kell pörögni-e a dobnak is. Ja és a mosás és az öblítés között röviden de centrifugál. Csak az öblítés után a program legvégén nem akar felpörögni a centrifuga. Illetve látszik, hogy kínlódik.
2023. jún. 29. 11:02
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es! Ez automata mosógép! És én is olvastam a le írását. És a SHARP ES-NFA6102WD-EE automata mosógép is ír valami töltet egyenlőségi elősztást. De azt is írja a le írás hogy maga az automata mosógép ki tudja egyenlíteni. És a legtöbb esetben meg is teszi. Mint írtam a mosási folyamat végbe megy rendesen, és a mosás után röviden centrifugál, majd öblit. És az öblítés után lévő / a program végén lévő centrifuga nem akar elindulni. Forog a dob egyszer jobra majd balra és ismét jobra és ismét balra. Szóval átszik hogy porbálja a ruhákat ki egyenlíteni. De mégse tudja ki egyeliten 20 mosásból átlagban 2 mosásnál. Az 10 mosásból egynél fordul elő az eset. Tehát kb 10 %-ban. És mint írtam is, nem ez az első eset. De amikor már 20 percig csak kínlódik, és nem tud fel pörögni. És látszik, hogy a súly eloszlási elektronika működik. Ez a [link] nem igazán oldotta meg. És igen az előző mosógépemnél, ami egy indesit volt annál nem volt ilyen probléma. De azt más miatt kelletett le cserélni erre a SHARP ES-NFA6102WD-EE mosógépre. Mint írtam mindössze 3 hetes az SHARP ES-NFA6102WD-EE automata mosogép.
2023. jún. 29. 11:19
 5/5 A kérdező kommentje:
2-es! Egyébként nem beko hanem sharp. És forogni forog a dob, és mint írtam ki is mos. Mosásközben rendesen forog a dob. Mint írtam a program / ciklus végén csak az látszik hogy jobbra majd balra és ismét jobbra és balra forgatja a dobot a gép. Próbálja ki egyenlíteni. De sikertelenül. Prbáltam úgy is hogy le állítom és ki veszek egy ruha darabot, és úgy újra indítom csak centrifugáláson. Akkor is ugyan ez a hiba. És mint írtam is az előző indesit márkájú mosógéppel nem volt ilyen gond. Az az Indesit simán ki centrifugált. Csak a mostani Sharp nem akar ki centrifugálni. De ugy látom nincs nagyon megoldás rá, mert senki sem ír ide.
2023. jún. 29. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!