Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan ember, aki szerint...

Van olyan ember, aki szerint a tudomany is csak egy manipulacios eszkoz?

Figyelt kérdés

Ha igen, miert igen?

Ha nem, miert nem?

Az a valasz nem elfogadhato, hogy “mert a tudomany az tudomany.” 🤪



2023. júl. 1. 00:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Itt szerintem fogalombeli problémák vannak, ez úgy baromság ahogy van. Manipulációs eszköz lehet pl. a média, ami sulykolhat beléd butaságokat tudománynak álcázva.
2023. júl. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Van olyan ember, aki szerint a tudomany is csak egy manipulacios eszkoz?"

Igen, van ilyen ember.


"Ha igen, miert igen?

Ha nem, miert nem?"


Mert az emberek és a véleményük különbözik, mindenkinek más lehetséges.

2023. júl. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Van olyan ember, aki szerint a tudomany is csak egy manipulacios eszkoz?"


Igen, láthatólag te is.

2023. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Vannak. Az ilyen emberek számottevő részét az ostobák, paranoiások és a naivak alkotják, a maradékok pedig azok, akik ezt terjesztik is. A tudományos módszertan nem így működik, a pulblikációkban alá is kell támasztani a hipotézist. A konteósok mivel támasztják alá: szerintük hazugság az egész. Ez aztán a meggyőző cáfolat.
2023. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezeknek a van olyan csak én stb. kérdéseknek az a hibája, hogy gondolkodás nélkül, üzembiztosan lehet rá igennel (van olyan...), illetőleg nemmel (csak én...) válaszolni.

Csak én szeretem a dinnyét reszelt mákostésztával éjfélkor egy jeges fürdőben elfogyasztani kotkodákolva közben.

Extrémnek tűnik, de közel nyolcmilliárd emberből alighanem vannak még néhányan így.


Egyiránt elég itt szétnézned az ezóban. Olyan mélysötétség uralkodik ott, hogy nincs rá szó.

Számukra a tudomány nem létezik, érvelni ostobaság.

2023. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!