Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vakoknak milyen program...

Vakoknak milyen program lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Édesanyám 15 éve vak. Szeretnénk valami családi programot szervezni Édesanyám, édesapám, párom kislányunk és én. Valami olyan programot amit mi is, a lányom is és anyukám is tud élvezni és ami nem a kirándulás vagy a fürdés.

2023. júl. 2. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Elnézést, de ezt nem értem. 15 év alatt már ki kellett ismernetek, hogy milyen programokat élvez és miket nem. Ugyanis ez vakonként változó. Van amelyik élvezi a városnézést, de van amelyik nem. Van aki elmegy moziba, van aki nem. Annyira személyfüggő.
2023. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam amit kifejezetten vakoknak hoztak létre. Esetleg olyan múzeum vagy bármi amit kifejezetten vak emberek részére hoztak létre.
2023. júl. 2. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Pesten a vakok kertje. Nézz utána.

Vagy van a láthatatlan kiállítás. Ez egy jó kis "csapatépítő" lenne. Ti kipróbálhatnátok milyen is vakon, édesanyád pedig jól szórakozna rajtatok :)

Vagy keressetek narrált színházi előadást. Vagy az országos nagycirkusznak is szokott időnként ilyen előadása lenni.

[link]

Ezen az oldalon tervezik összegyűjteni a narrált műsorokat, programokat, előadásokat. Érdemes időnként felnézni.

2023. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Vagy esetleg egy másik ötlet: a nem vakok kötözzék be a szemüket, és próbáljanak megtalálni egy adott tárgyat a házban. Szórakoztató tud lenni.
2023. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon jó ötleteket kaptam.
2023. júl. 2. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
De ti magatok is rendezhettek otthon egy bekötött szemes vacsorát. Ahol édesanyád a program vezetője, ő szolgál fel, ő segít nektek. Ehhez az kell, hogy mindenki megbízhatóan ne kukkoljon. Viszont édesanyádnak biztos egy élmény lenne, hogy végre annyi idő után ő segít nektek nem ti neki. Megterít, tálal...és ti már ebből nem látnátok semmit. Végre ő tudna nektek segíteni, hogy mit hol találtok. Akár az asztalon, akár a tányérotokon.
2023. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tehetség másként válasza:
Közös játék, például szójátékok vagy akadálymentes társasjátékok, amiket el lehet készíteni otthon Braille-géppel, vagy meg lehet venni az MVGYOSZ segédeszközboltjában.
2023. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!