Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tisztítsam meg az...

Hogyan tisztítsam meg az ezüst nyakláncom??

Figyelt kérdés
A strandon nem vettem le a nyakláncom, sajnos már nem olyan a színe, mintha kiszívta volna a klór:( nagyon fontos nekem ez a nyaklánc, hogyan tisztíthatnám meg?:(
2023. júl. 2. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ékszerész biztosan tud segíteni, például ultrahangos tisztítással. Egyébként nagymamám anno cigarettahamuval tisztította az ezüst ékszereit, és attól is szép tiszták, csillogóak lettek (persze leöblítette vízzel utána).
2023. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, ha nem sikerül itthon elviszem ékszerészhez, de előtte szeretném magam megpróbálni, hátha valamivel sikerrel járok:) a cigarettahamut lehet hogy kipróbálom:)
2023. júl. 2. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A cigarettahamus ötletemhez még hozzáfűznék annyit, hogy legalább 10 percig dörzsölgesd vele, valami puha anyaggal(pl szemüvegtörlő).
2023. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így tisztítottam meg a lányom sok-sok befeketedett fülbevalóit:

[link]

Utána mikroszálas kendővel szárazra lehet törölni.

Volt, amelyiket kétszer kellett betennem az oldatba.

Fogkrémmel-fogkefével is lehet, de az macerás számomra.

2023. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kipróbálom :)
2023. júl. 2. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, és a leggyorsabb: egy üvegpohárba szódabikarbóna, és bele némi ecet. Felhabosodik gyorsan, szóval a legjobb a mosdóban, vagy a mosogatóban csinálni. Utána le kell öblíteni az ékszereket, mert az ecet, ha rajta marad, csípheti a bőrt. HA nem elég a tisztítás, lehet másodszorra is, de általában elég egy kezelés. Mindig így pucoltam az ezüst nyakláncaim.
2023. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sikerült megtisztítani! :)
2023. júl. 4. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!