Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állatorvosnak/színésznek...

Állatorvosnak/színésznek tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Először is szerintetek állatorvosként vagy színészként lehetne jobban megélni?Nyilván nem Magyarországon gondolom, hanem inkább külföldön.

A második kérdésem ha színész szeretnék lenni, hol tanuljak? És ha állatorvos?(Debrecenben)

És szerintetek állatorvos vagy színész legyek? Oké, lehet hogy ezeken az 5 évesek szoktak gondolkodni, de kb. 3-4 éves koromtól kezdve mindig szerepeltem az óvodai/iskolai darabokban,szövegeket tanultam meg, amit versenyen elő kellett adni, és rengetegszer mondták hogy tehetséges vagyok, ezért is szeretnék színész lenni. Állatorvos is szeretnék lenni, nem csak azért mert szeretem az állatokat, hanem úgy érzem van valami kötelék köztem és az állatok között,(lehet hülyén hangzik, de nem tudom máshogy leírni ezt az érzést,kötődést) és ezért nehéz számomra a döntés.

Értelmes válaszokat köszönöm!



2023. júl. 8. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod eldönteni senki más. Itt csak tényezőket lehet felsorolni, de ezeknek nem kell befolyásolnia téged.

Teljesen más irány a két foglalkozás, nincs semmi közös a kettőben.

Az állatorvos egy realista felfogást és hozzáállást igényel, míg a színészet művész alkatot és érzelmi hozzáállást.

Állatorvosokra nagy szükség van mindenütt, biztos jó megélhetést jelent.

Színészként is meg lehet élni, de átlag felett csak a felkapottabb színészek élnek.

Állatorvosi egyetemre megfelelő pontszámmal könnyebb bejutni, mint a színművészeti szubjektív megítélésű felvételién megfelelni.

Állatorvosként véres és durván undorító helyzetekbe kerülhetsz, színészként meg ott van a lámpaláz, vagy a felsűlés lehetősége.

Tőlem mindkét hivatás távol áll. Nem bírom a beteg állatok látványát és a tömegek előtti szereplést se. Ha te mindkettőt bírod akkor találd ki melyikhez van nagyobb tehetséged, és melyik életvitel tetszene jobban.

2023. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az értelem távol áll tőlem, de megpróbálom...

...szóval a színészet tiszta környezet, ápolt emberek, de sajnos sok sérült, magát istennek tartó úrhatnám rendező, és egyéb állatfaj uralja a pályát..keserű kenyér, külföldön labdába sem rúgsz...még akkor sem ha óvodásként azt hitted.


Az állatorvos? Hát az bizony koszos, a beteg nem tudja megmondani mi baja, viszont jól fizet.

Azontúl a neved előtt ott a dr., ami verhetetlen. Akkor érdemes ebbe belevágni, ha átérzed, hogy menni fog az istálló mélyén ellő ló, vagy kecske kínját, és nem vagy velük türelmetlen. Sok tanulással jár, a vizsgákon nem lehet hablatyolni. A véres műtétekről nem is beszélve.


(csak szólok, hogy a legnehezebb feladat(ok egyike)a ló körmözése. Ha az megy, isten leszel, ha nem, akkor semmire nem vagy jó. A kiscicák simogatása már kevés.



Ha megkérdeznéd, én állatorvos lennék.

2023. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én állatorvosnak szeretnék menni, és nekem nagyon más elképzeléseim voltak a szakmáról. Az hogy az állatokat szereted vagy megérted őket az egy jó kiindulópont, de szerintem azt kell végiggondolnod hogy ezt 40+ évig tudnád-e csinálni? Meg hogyha felhívnak mondjuk húsvét vasárnap, akkor te otthagyod a családot, bemész és segítesz? Emellett nagyon nehéz az egyetem, emelt biosz, emelt kémia érettségi kell, szerintem minimum 80% fölött.

A színészetről nem tudok sokat, de az biztos hogy szubjektív, hogy befutsz-e vagy nem, jól fogsz e keresni (persze tehetség is kell)

2023. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!