Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jár a munkanélküli ellátás?

Jár a munkanélküli ellátás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Több mint 4 év után megszűnt a munkaviszonyom. Egészségügyi törvény alapján nem mentem be dolgozni, igazolást nem tudtam felmutatni, úgyhogy azonnali hatállyal "kirúgtak".


A kérdésem hogy ennek ellenére a munkáltató kiállítja e nekem ezeket a dolgokat:

- igazolólap az álláskeresési járadék és álláskeresési segély megállapításához, amelyet a munkáltató állít ki (1991. évi IV. törvény 36/A. § szerint),

- igazolás a bírósági végzés alapján megállapított tartási kötelezettségről, amelyet a munkáltató állít ki,

- igazolás az aktuális évben levont és megfizetett nyugdíjjárulékról


Mert ugye ők rúgtak ki, azért mert szerződést szegtem,akkor is kiállítják?



2023. júl. 11. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ezek függetlenek teljesen attól, hogy milyen módon jöttél el, vagy ki kezdeményezte a felmondást. Kötelező kilépő papírok. És igen, jár az álláskeresési is, mivel azt nem arra kapod, hogy mint és mért jöttél el, hanem mert jogosult vagy rá ledolgozott idő és befizetett járulék, közös alapján
2023. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!