Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy futár miért nem nézi meg...

Egy futár miért nem nézi meg a rendelésnél, hogy fizetve van-e?

Figyelt kérdés
Szolnokon történt, a futár már átadta a rendelést, már majdnem be is csuktam az ajtót, amikor mondja, hogy: - Fizetve van, ugye? :D hát most Ti értitek ezt? Vajon mennyire van magánál az a futár, akinek ekkor jut csak eszébe ezt megnézni? Mit csinált egészen addig? Amúgy nem először tapasztalok ilyet, megérteni nem tudom. Az éttermek szívják meg, mert ezekről a helyekről általában nem is rendelek újra, ahol ilyen béna a futár. Természetesen tisztelet a kivételnek, mert emellett rengeteg nagyon jó és értelmes futárral is találkoztam természetesen. Csak érdekelne, hogy valaki tud erre magyarázatot, hogy direkt csinálják ezeket vagy tényleg ennyire nem értelmesek az ilyen "ételünkkel futkorászók"?

2023. júl. 16. 17:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem már amikor nagyban eszem a kaját, csönget be hozzám megkérdezni, hogy amúgy "ugye fizetve van a rendelés?".. :D és kajak amikor ma itt kérdezte tőlem, még visszalépett és megnézte a blokkon, hogy mi van ráírva..ész megáll.
2023. júl. 16. 17:20
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom sietett, és kiment a fejéből előre csekkolni.

Tulajdonképp mi a kérdés?

2023. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: cseppet sem sietett. :D úgyhogy igen, kiment a fejéből..végülis elhanyagolható dolog.. :D
2023. júl. 16. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg úgy mennek ki a futárok, hogy tudják, hogy mi lett előre fizetve, és hol kell pénzt kérni.
2023. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: oké. ;)
2023. júl. 16. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolondok... a saját pénzükkel játszanak és arra sem képesek hogy megnéznék ki van-e fizetve?
2023. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Menj el futárnak és majd megérted, ha az elmélet nem megy.


Naponta rengeteg dolguk van, nem kevés csomaggal, és bizony folyamat mennek.

Ha nem is siet, de egyből megy tovább. Hiszen ők is emberek, lefáradnak.


Főleg, ha emeleteket is futkosnak... Stb.


Az, hogy nem vagy képes több aspektusból józan paraszti észt használni kis empátiával... Nos, lehet ezen kellene agyalnod és kérdések ezreit kiteregetned önmagaddal szemben.


Volt, akinek én szóltam, hogy többet adott visza. Stb megesik.


Folyamat jönnek-mennek a tutárok felém is és figyelek én is. A kérdezés pedig nem bűn.


Volt, aki be volt lassulva, de láttam nincs toppon, neki adtam a hűtőből egy üveg innit.


Nyár van (ez is egy plusz tényező) és sokan hajlamosak kevés folyadékot inni/fogyasztani.


Ez pedig kihat sok mindenre, figyelmetlenséget is okozhat.


Legyél rendesebb, megértőbb másokkal.

2023. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

7-es. A sietség nem ok a trehányságra!

Dolgoztam olyan helyeken ahol 40-en álltak sorba és pörögni kellett. De ez nem ok arra, hogy hülye legyek. Arra meg főleg nem ok, hogy még ki is szúrjak magammal.

Ráadásul a futárnak egyszerre 1 azaz egy emberrel kell foglalkoznia! Kifizeti az étkezdében a kaját, elviszi a címzetthez és a címzett meg kifizeti neki (vagy nem, ha már kifizette onlány).

Amig ez nem játszódik le, nem kap másik címet, nem kell mással foglalkoznia.

Najó, van hogy kap párhuzamos címet és két csomag van nála, de akkor is egyszerre csak az egyik címmel kell foglalkoznia, utána viszi ki a másikat.

A futárkodásban a cím megtalálása a kihívás, nem pedig az hogy 1 csomagot 1 címzettnek átadj és elolvasd a kijelzőn, hogy ki van-e fizetve vagy sem. Ennyire belassulva, elfáradva nem lehet senki, mert akkor menni sem tudna.


Ez nem jelenti azt, hogy nekünk címzetteknek ne kellene megértőnek és segítőkésznek lenni. Nálam az ajtóban még nem járt futár, mindi lemegyek az utcára elé. Mindig kap bőségesen borravalót is mindegyik.

2023. júl. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én telefonos melót csinálok, adatrögzítés, egy beszélgetés átlag 2 perc. Köszönök, bemutatkozom, megkérdem miben segíthetek. Ő elmondja, hogy 5 zsemlét tesz a 4. polcra, a mai napon. Elkérem a kötelező adatokat, ami 3 db számsor és egy mondat eldarálása. És mire elmondom a mondatot nem emlékszem hogy hány zsemlét tesz a polcra, és melyik napon. Pedig eddig kb 1 perc telt el. Egyszerűen kiesik.Szóval lehet a futár is ránéz a blokkra, látja, hogy fizetve, majd mikor már csukod az ajtót egy tizedmásodpercnyi kihagyás, és már nem is emlékszik.

Legyél kicsit megértőbb. Ez szerintem nem hanyagság. Rövidzárlat és kész. :)

2023. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az a véleményem, hogy aki nem képes ezeket a feladatokat megoldani, az ne menjen futárnak. Amikor egy orvos benne felejt a betegben egy érfogó csipeszt, és úgy varrja össze, hatalmas balhé lesz, jó eséllyes ki is rúgják. Egy futár se hibázzon, ráadásul úgy, hogy még neki áll feljebb utána.


Én épp ma lettem eszméletlen ideges, mert a futár, akitől vártam egy egy számítógép-alkatrészt, amivel dolgoznom kellett volna hétvégén, nem jelent meg, és amikor pár óra után felhívtam, mégis mikor jön, közölte, hogy nem látta kiírva a nevemet a kapucsengőre. A kommentbe teljesen tisztán beleírtam, hogy hányas kapucsengőt nyomjon, de ő azt mondta, hogy ja oké, most már tudja, de ma már nem dolgozik (péntek van), majd hétfőn jön újra. Hát kissé belerúgtam volna, hogy mi a francnak találták ki a komment mezőt a rendelő formon, ha nem nézi, de mindegy, a dühömtől már nem jön ki hamarabb a cuccom. Most buktam a hétvégi melót miatta, gratula neki.

2023. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!