Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a ,,versről"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdekel az írás,a költészet,és én is próbálgatok ,,verseket" írni. Ezt a ,,verset" akkor írtam,amikor eléggé szomorú voltam. Elmondanátok,hogy mit gondoltok erről a ,,versemről?" Pozitív,és negatív véleményeket is szívesen meghallgatok,de azért káromkodás ne legyen 🥺

Köszi,ha elolvasod ❤️



Egy álarcot mutatok,egy álarcban élek

bátornak tűnök,pedig gyakran félek/

Rettegek,mit gondolnak rólam mások?

S ha gondjaimra nincsenek megoldások?/

Ijeszt a gondolat,hogy egyszer majd meghalok,

S addig üresen vesznek el a hónapok.../

Találok-e magamnak igazi párt,

aki egészen a lelkembe lát? /

Egyedül maradok,és magamban meghalok,

A hideg is kiráz,ha erre gondolok...


(2023.04.27.)



2023. júl. 28. 16:51
 1/5 anonim válasza:

Bocs,de en igy gondolom

Ez nem is vers,csak leirod a szomorúságod

2023. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ritmusa néhol megtörik, nem látok benne visszatérő szabályosságot sem a sorpárok szintjén, sem az az egész versre nézve. Szótagszám is folyton változik. Fejben egy kicsit nehéz így olvasni szerintem. Ha már nincs fixen üteme a versnek, akkor én ezt a sorvégi AABBCC... rímelést se feltétlen erőltetném, pláne nem folyamatos ragrímekkel. Annyiban praktikus, hogy látszik, hogy minden 2 sor egy összetartozó gondolat része, de ez talán rím nélkül is látszana.

Nekem kicsit egyszerű a vers, és a témái is kicsit elcsépeltel. Megfelelési kényszert, magány, elmúlás - ezekről nehéz 2020+N-ben bármi újat mondani akár 100 oldalon át is, nemhogy 1-2 verssoron keresztül. Választhatnál egy konkrét témát három általánosabb helyett.

A vers feloldása pedig valami olyasmi, hogy "Akkor ne gondolj rá baszki, problem solved".

2023. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik legalább rímel. Igazából csak a gondolataid. Nincs semmi költői kép benne vagy elvont fogalom, de szeringem nem is kell minden verset túlcifrázni.
2023. júl. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hasonló "versem" mert szerintem ezeken a temákon mindenki elmélázik ( élet értelme,halál). Én asszem ezt 3 éve írtam. 20/L



Bár meghalnék egy napra

A sok fájdalom elhullana

Minden bűn és minden kár,

Többé nem számítana már.


S éreznék az értékét a léleknek

Röpke pillanatát az életnek

S értenék, hogy az csalfa álom

Mert nem marad más csak fájdalom.


Én mosolyognék rajtuk csendben,

Hogy nem kell magam elrejtenem

S szélként simítanám őket

Az örök kárhozatba vivőket.


Ha meghalnék egy pillanatra

Végre rátalálnék magamra

Nevetve kérdeném az Istent

Ez jelenetett nekem mindent?

2023. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1# köszönöm a véleményedet ❤️

2# neked is a szakszerű véleményedet❤️

3# ❤️❤️❤️😀


4# nekem tetszik a versed,teljesen tudok vele azonosulni 🥰 gratulálok 😉

2023. júl. 28. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!