Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nehéz sok mozgássérültte...

Miért nehéz sok mozgássérülttel beszélgetni a neten? Soknak se témája semmi, kérdem ezt úgy hogy én is mozgássérült vagyok.

Figyelt kérdés
Ráadásul a nagyon ritkán eljárós mert vinni kell egyedül nem tudok a napok nagy része az évben a lakásba tellik ill udvaron, szerencsére családba élek nyáron 3-4 szer ilyesmi elvisznek kirándulni ha van lehetőség, meg idő is jó. Szóval én ezt nem értem ha pl facebook csoportokba próbálok beszélgetni vagy ezt átviszem a csetre (igaz én irásba szeretek), egy idő után szinte mindegyikkel megáll a téma, a ki vagy mi vagy hogy élsz, mivel mennek a napok, kb ilyen sablonos dolgok után. Ez miért van,? (természetesen nem minden mozgássérült ilyen aki eljár dolgozik stb az kommunikál is)
2023. júl. 29. 12:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
22%

Ennek mi köze a mozgássérültséghez?

A nem mozgássérültekre is igaz.

Ezek szerint nem vagy érdekes mások számára.

Én sem szeretek unalmas, sablonos emberekkel unalmas, sablonos beszélgetéseket folytatni.

2023. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Azért mert azt szokták mondani a bezártság a monoton élet az agyra is hat, nehéz kommunikálni elszokik töle az ember stb ezt nem én találtam ki mások mondták, hogy sok ilyennél sajnos ez megvan. Én meg pont hogy tartalmasakra törekszem.
2023. júl. 29. 13:59
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy neked is hatott az agyadra valami.

Tudod akinek gond van odafent, nem mindig képes belátni, hogy gond van.

De azon azért gondolkozz el, hogy ha mindenki lekoptat, akkor esetleg nem mindenki mással van a gond...

2023. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ment a lepontozó iksz, csak úgy megjegyzés más mozgássérültek is mondták nekem ezt, hogy ilyen csoportokba képtelenség kommunikálni, de úgy látom te mindenképp szeretnél kötekedni.
2023. júl. 29. 14:13
 5/28 Greg35 válasza:
100%
Én szklerózis multiplexes vagyok az elég sok mindenre kihat. Többek között a mozgásra is, ha nem muszáj nem megyek ki a négy fal közül. Mert 1km többet nem tudok sétálni :D Amúgy javarészt depressziósabbak ezek az emberek nehezen bírja valaki feldolgozni az állapotát. Magányos ezért próbál ismerkedni, de kifullad a dolog mert, kb csak vegetál otthon és nincs témája :D Most magamból indultam ki 😂
2023. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj, ha ennyit tudsz hát ennyit tudsz.
2023. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Greg35 milyen gyakran jársz ki? Otthon azért ugye nem vagy egyedül? Ha érdekelnek FB csoportok tudok ajánlani, bár nem nagy számok nem igen kommunikativak :(
2023. júl. 29. 14:47
 8/28 anonim ***** válasza:

Én noha nem vagyok mozgássérült, de vannak betegségeim, amiket az emberek túlnyomó többsége nem ért. Nem értik, mert nem tapasztalták meg, mert nem hallottak róla, mert nincsen (alapvető) ismeretük, ebből kifolyólag pedig nem tudják elképzelni, aminek a vége az, hogy nem értik meg, nem fogadják el.


A bezártság valóban kihatHAT(!) az agyra. 4 fal közé bezárt állapotban élni nem teljes élet. Sokakban meghal a gondolkozás és kreativitás, mert nincs már mit tervezniük, nem tudják élni az életet. Leszűkült életben élnek.

Egyrészt nyilván nehéz elfogadni azt, hogy (átmenetileg vagy) az élet végéig meg van nyomorodva / bénítva az ember, és, hogy rendszeresen másnak a segítségére szorul. A másokra utaltság sok mindenben korlátot szab.

Ismerek egy valakit, aki 42 évvel a baleset után sem tudja elfogadni, hogy részlegesen megnyomorult. Ez pedig ugye sok-sok-sok óra emésztést von maga után, ami erőteljesen lefoglalja őt. A lelki emésztés pedig egyfajta - most elnevezem - agyi blokkolást eredményez. A fel nem dolgozni tudás arra sarkallja az embert, hogy meneküljön bele a kézenfekvő élvezetek világába, hiszen nem tudja megoldani a lelki emésztődést, de el tudja terelni arról a gondolatait. Ezért hát lefoglalja gondolatát szórakoztató tevékenységekkel, amikben többnyire nincs jelen a gondolkozás. A telefonon, PC-n, laptop-on, tableten (az internet segítségével) instant ott vannak a számára 100%-osan (vagy 90%-osan) szórakoztató dolgok, amik kábító-szerként [szándékosan írom kötőjellel] hatnak.

Ahogy én a betegségeimmel tapasztaltam, hogy nem értenek meg (mert nem tudnak értelmesen gondolkozni), úgy azt gondolom, hogy a mozgássérültek túlnyomó része is így lehet. Az érzéseket nem lehet átadni. Vannak, akik értik vagy sejtik az érzéseket, megint mások (és ez a többség) nem. Ez lehet az egyik oka annak, hogy sokan csak nagyon csekély mértékben mennek el a tartalmas (ezalatt értsd: mély, közvetlen, baráti, igazi érdeklődést mutató) kapcsolatok felé, vagy már korábban megáll a kapcsolat. De az is lehet az oka, hogy azért nem akarnak beszélgetni / chat-elni, mert: mivelhogy a másik is "hozzám hasonlóan nyomorult", ezért ne emlékeztessen az ő nyomorultsága az engemet folyton emésztő nyomorékosságomra.

Aztán az is közre működhet, hogy az ember már megtapasztalt egynéhány csalódást az életében, és nem ad már bizalmat új kapcsolatokra, hanem csak addig megy el, amíg neki megéri (ezalatt értsd: ameddig úgy érzi, hogy tud profitálni a beszédből / chat-elésből), vagy, amíg nincsen bátorsága nemet mondani egy beszélgetésre / chat-elésre. Valljuk be, sokan gyávák vagyunk elutasítani egy beszéd / chat kezdeményezést, különösen akkor, ha valamiben egyezünk (jelen esetben betegségben).


Mindezeken túl az emebrek különböző értelmi és ismereti szinten állnak - ezek elvárásként részlegesen vagy egészében ott van mindenkiben. Ezenkívül mindenkit más és más dolgok foglalkoztatnak - érdekeltség röviden. A képbe még az is bejön, hogy ki milyen szókészlettel rendelkezik (egyszerű szavakat használ vagy értelmesebb szókészlettel is rendelkezik-e). Továbbá a beszédstílus is közre működik, hogy akarunk-e valakivel beszélgetni vagy sem. Részemről csupán a trágár és szleng szavak miatt nem sokakat engedek magamhoz közel.

(Az már egy kicsit zárójeles, hogy az adott személy (arca, neve vagy más tényező) emlékeztetheti az embert egy nemkívánatos személyre, ami miatt igyekszik eltávolodni tőle. Azért zárójelesen említem meg, mert ritka ez.)


Lehetne még elemezni, de már ennyivel is választ kaptál a kérdésedre.

2023. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
8as igen, hát ez velős, nem tudom akikkel én beszélek cseten (vagy ha nagyon közel kerül hangba) szinte mind meglepődik mikor mondom ezt hogy nyitott gerinces vizfejes vagyok, eljárni nem tudok csak anyáék visznek, de ez ugye évi néhány alkalom nyáron, munka és egyebek miatt, szóval sokan mondják ehhez képest hogy a napi progim a tv, gépezés ilyesmi, meglepően kommunikativ vagyok érdekelnek témák satöbbi. Bár tény én az agyamat próbálom tornáztatni, angolt tanulok , neten olvasgatok satöbbi. Sokan mondták ez is meglepő mert az ilyenek mint én kb egész nap tv-t néz játszik meg ilyenek. (mármint az meglepő hogy próbálom az agyamat kondiba tartani , azt mondják ez sokat számit, hogy kommunikativ vagyok)
2023. júl. 29. 17:12
 10/28 Greg35 válasza:
100%
Hát nem túl gyakran, jógázni járok el. Meg ide oda megyek néha a családdal a kocsival. Nem, nem vagyok egyedül ez is a legfőbb bajom, mert egy darabig egyedül éltem, amíg egészséges voltam :) SM csopikba FBn bent vagyok :) Egy vagy kettő volt amibe csak a nyavajgás ment, azokból azért lépetem ki, mert rossz volt olvasni. Oké nekem is vannak bajaim, de azért aktívan próbálok tenni azért, hogy jobb legyen. Igazából szociális életem elötte se sok volt, csak ugye a maradék haveri kör is lemorzsolodott 🤷🏻‍♂️ Így azért nő nemű egyedekkel is nehezebb ismerkedni :D
2023. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!