Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt egyre jobban?

Miért érzem ezt egyre jobban?

Figyelt kérdés

Azt mondják az ismerőseim nem vagyok buta ember igaz mindenhez nem értek csak bizonyos dolgokhoz,bár nem ismerem el magamról mert úgy érzem buta és senki vagyok.Minél többet nézek a neten vagy olvasok egyre jobban butának érzem magam mert nincs érettségim se diplomám igaz van 3 szakmám nem olyan nagy durranások.Most például egy videót néztem a tanárokról,hogy hogy váltanak és pl az egyik nő mondta,hogy xy diplomája van meg nyelvtudás és keresett munkát egy nagy cégnél és,hogy értelmiségiként akkor a jobbat keresi.Az értelmiségi szónál még hülyébbnek éreztem magam meg a nyelvtudásos diplomás résznél.Akkor beszélt a többi tanár is a videóban ilyen meg olyan vállalkozás meg vág az agyuk mint a borotva meg micsoda cégekhez mennek vagy ha olvasom xy milyen iskolát végzett havonta milliókat keres akkor még rosszabbul érzem magam.Igaz van depresszióm meg a komfortzónám már teljesen elnyel de úgy érzem nem érek többet annál,hogy majd valami utolsó gyárban szar húgy fizetésért egy életet végig dolgozva haljak meg vagy dögöljek éhen.Úgy érzem magam,hogy képtelen vagyok bármire is pláne,hogy nincsenek nagy iskoláim mert sokszor akiknek sok iskolája van a magamfajta embereket senkinek tartják.

Nem vagyok irigy ember de azért szoktam bár hamar elmúlik vagy más emberek életét látva vágyakozom olyan dolgokra amire amúgy nem és folyton szorongok mert nem tudom mi lesz a jövőm.Nem tudom lehet,hogy túlgondolom a dolgokat és nem minden úgy van ahogy a fejemben létezik lehet mindent bonyolultabbnak gondolok.



2023. júl. 31. 20:16
 1/3 anonim válasza:
100%

Én érettségivel és egy szakmával is gyakran érzem így magam.

Ha hülye lennél, akkor nem agyalnál ezen hanem azt hinnéd, hogy jó vagy, gyakran látni ilyet.

Egyébként sosem késő képezni magad.

2023. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1/


Sose voltam nagy tanulós kb hármas átlagú biztos tudtam volna jobb is lenni de lehet engem nem fogtak annyira mint tesómat. Nagyon azt se tudom mit akarok vagy mi legyen a célom egy valamit akartam tanulni de mem lehetett így arról már lekéstem. Sose érdekelt sok minden csak pár dolog de mióta depressziós vagyok mintha kiégtem volna abban is amit szerettem,elkezdtem halogatni szorongok állandóan meg annyi info van a neten,hogy túl sok minden érdekel de valójábaneg nem csak hol ide hol oda csapongok a bôség zavarában.

2023. aug. 1. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ilyesmiben nem nagyon van értelme pakolgatni a relációs jeleket... Oké, hogy mondjuk az egyik kutatóorvos, a másik meg duguláselhárító, de kölcsönösen nagyon szépen ki tudják egymást húzni a szarból, az van. Nincs szükségtelen meló (mármint legális), mert különben nem lenne. Ehhez képest persze vannak fura dolgok, vannak falmunkák, meg vannak nagyon jól eladott semmik, de tartósan jól működő, mondhatni klasszikus szakma jellegű dolgok nem ilyenek.

Ha lekezelnek, az sokszor ered abból, hogy belül szinte elvárod, akár tudattalanul is. Valamiért megszokott lett, és itt farkába harapó kígyó a dolog: van, mert van. Bullshitelhetnénk, hogy teremt a gondolat, meg mindenfélék, kicsit igaz is, de sosem önmagában. Nyilván egy szemléletrendszerhez tartozik egy fellépés, az pedig tud rendesen alkotni minden irányba az emberi kapcsolatok minőségével kapcsolatban. Ez a gödör világos ziccer az önismereted mélyítésére. Tegyük hozzá: ami érdekel, arra azért rá tudsz kattanni most is valószínűleg. Nem a videók halmozása a módja. Feldolgozva eggyel jobb lenne. Nem feltétlenül jegyzetelésre gondolok, pl egész jól beválthat, ha a saját szavaiddal elkezded átadni a frissen megszerzett, a 15 percnyi videónál jóval egyszerűbb tudást, és saját kapcsolódó tudásodból is bele-bele szövögetsz. Nem kell konkrétan embereknek, de megteheted, hogy megírod azzal a lendülettel a következő okosító videód szövegét, úgysincs még elég... Bőven jó elképzelni, vagy a melletted feszítő csöcsös plakátnak beleverni az okos fejébe, hogy is megy ez. Még eggyel jobb, ha rögtön hasznosítod. Tehát mondjuk gitár nélkül nem is nézel gitáros videókat, legfeljebb bedobod egy privát listádba, amin a gitárral a kézben megnézős, érdekesebb felleléseid várják a figyelmedet. A lényeg a hasznosulás. Lehet gyűjteni a pénzt, de mikor lesz abból valami? Oké, el is lehet költeni, de az milyen gyűjtögetés volt akkor? :) Nyilván hasznosulni volna jó egy-egy komolyabb összegnek, legjobb esetben folyamatosan termelő dolgokra, azok közül is olyanokra, amiket szívesen létesítesz, van rálátásod, különösebben nem lesz soha unalmas. A gitáros példára visszatérve: a gyakorlatba ültetés, tehát a tényleges gyakorlásba belevett dolgok értelemszerűen hozzáadódnak a képességrendszeredhez, egyre közelebb kerülsz a legendary cuccokhoz a saját tudásoddal ugye... Az egyensúly érdekében még lenne egy apró, ám annál fontosabb javaslatom: a kikapcsolódás is ugyanilyen fontos legyen, és kimondottan passzív, pihentető, rekreáló dolgokra gondolok itt. Ez tág témakör, mondandóm lényege, hogy ne szorítkozz se az agyafúrt "szellemi fáradtságot edzéssel kipihenni és viszont" típusú grinder megfejtésekre, de ne is ragadj a dopamincsiholó álkikapcsolódások végtelenül alábecsült, hosszú távon szinte reménytelenül lehangoló mocsarába! Egyensúly és harmónia a terv, minden más erre épül igazán szépen. Tudom, megint a botcsinálta kócsok semmitmondása lett, de konkrétumok nélkül nehéz úgy rövidíteni, hogy ne olyasmi legyen.

2023. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!