Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért érzem magam jobban...

Miért érzem magam jobban külföldön?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyok alig van kedvem bármihez de amint kimegyek külföldre sokkal jobb a hangulatom több mindenhez van kedvem "proaktívabb vagyok" talán ez rá a jó szó miért lehet ez?
2018. dec. 6. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A proaktívitásod titka a napi 5 kőműves actimel ...
2018. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én, mint egy átlagos magyar, ha tehetném kimennék külföldre. Sokkal jobb ott az élet. Mindenki ezt mondja. Szerintem benned van az, hogy Magyarországon egyre csak rosszabb minden. De lehet csak én érzem így.
2018. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első kössz de azt meghagyom neked az alkohol nem megoldás.


2-es Teheted csak bátorság kell hozzá és nem árt ha van vagy 2-300ezer forintod de én a nélkül is neki indultam kemény 10ezer forinttal. Nem a legjobb munkákat találod így meg de még akkor is jobb mint itt bármi és lehet igazad van. Mivel nem látom itt a jövőmet meg hogy én itt bármihez is fogok kezdeni főleg az emberek miatt mindenki annyira különlegesnek hiszi magát lenézik egymást sorolhatnám. Amúgy én is egy átlagos "magyar" vagyok szakmunkás végzettséggel és néhány gyári valamint segédmunkás tapasztalattal de ez nem ok arra hogy ittmaradjak és arra sem hogy egyszer ne tanulnék valami hasznosabbat amiben több pénz is van. Ha ki akarsz jutni írj privátot ajánlhatok pár helyet amit megpróbálhatsz.

2018. dec. 6. 14:05
 4/5 2*Sü ***** válasza:

Egy idegen városban, főleg külföldön, ahol a kultúra is jelentősebben különbözik, nem csak nézel, hanem látsz is. Sétálsz egy idegen utcán, és feltűnik, hogy jé, milyen szépen vannak díszítve ennek a háznak az első emeleti ablakai. A városban, ahol élsz, tulajdonképpen nem látsz, csak nézel. Ismerni véled, hogy az adott utca, annak a házai hogyan néznek ki, nem nézel fel az első emeletre, mert úgy gondolod, tudod mi van ott, hiszen százszor is láttad már. Én is így voltam ezzel, de egy ideje próbálok úgy járni-kelni a városomban, mintha turista lennék, és meglepően sok újdonsággal találkozom, ami addig elkerülte a figyelmemet.


Nyilván külföldön egy csomó új élmény ér, új ízeket ismersz meg, minden új, más, új információk bombáznak folyamatosan, így a figyelmed is jobban kihegyeződik, ugyanaz az idő tartalmasabbnak tűnik.


Ha idegen városban vagy, és van ilyenre igényed, azért csak megnézel egy múzeumot, egy templomot. Itthon, mivel bármikor elmehetsz múzeumba, ezért inkább bármikor mész el, és nem ma. :-)


A várost sem ismered annyira. Hajt a kíváncsiság, meg akarod nézni a másik városrészt is. A saját városodban miért akarnád megnézni a másik városrészt, hiszen tudod, hogy hogyan néz ki. Oké, lehet kivágtak/ültettek pár új fát, lebontottak/felújítottak/felhúztak pár új épületet, mindenesetre bármi is változott, az összkép mégis hasonlónak tetszene, hát miért néznél meg egy másik városrészt.


Másik városban, főleg más országban sokkal ingergazdagabb környezetbe kerülsz, persze, hogy sokkal aktívabbnak éled meg az ottlétedet.

2018. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az inger az biztosan több de múzeumot nem szoktam nézegetni. Bár idén voltunk a munkatársakkal várnézőbe is egyszer. De ha csak a házimunkára gondolok az is jobban megy, tavaly először voltam kint és volt egy két hét amikor otthon is egyedül voltam lakótársak hazamentek. Az olyan felszabadító érzés volt nyugodtan takarítottam magamnak, főztem zenét hallgattam. Életem legboldogabb napjai voltak. Talán ilyen lenne a személyiségem hogy teljes egyedüllétben jobban kibontakozik és kellenek az új ingerek? Egyébként művészi hajlamaim is vannak szoktam rajzolni ha rámjön, megjön a hangulatom hozzá és festeni is leginkább falra vászonra nem szeretek abban bénább is vagyok de lehet csak mert nincs hozzá kedvem. xD Még egy dolog. Érzelmileg nagyon zárkózott vagyok vagy nem is tudom. Mintha amikor a családtagoknak mondanám hogy szeretem őket az nem is szívből jönne. Keresztanyámnál ez más őt tudnám egyedül mondani akit tényleg szeretek. Szerelmet pedig nehezen találok de ha találok azt nagyon tudom szeretni.
2018. dec. 26. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!