Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbízási jogviszony esetén...

Megbízási jogviszony esetén az adóbevalláshoz szükséges igazoláson felül kell bármilyen más papírt (pl. kilépő papírok) adnia a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Tisztelt fórumtársak!


Elsősorban munkaügyben járatos emberektől szeretném megtudni, hogy nekem annak idején PhD mellett volt 24 hónapnyi megbízásos jogviszonyom. Az összeg bruttóban több volt, mint a minimálbér 30%-a.


Azt szeretném kéredzni, hogy a szerződés lejárta után én nem kaptam az adóbevalláshoz szükséges jövedelemigazoláson kívül semmit. Nem kellett volna más egyéb papírokat is kapnom (mint mikor munkaviszonyom volt)?


Én úgy tudom, hogy a minimálbér 30%-át meghaladó havi összeg esetén biztosítási jogviszony keletkezik, tehát akár munkanélküli ellátást is lehet igényelni, illetve nyugdíjra is jogosít ez az idő. (Nekem ez azért fontos, mert a PhD csak hallgatói jogviszony, így legalább van valamim mellette, ami után valami nagyon minimális nyugdíjra jogosító időm keletkezik, ha ez igaz.)


Kérdés, hogy ha ez így van, akkor papírok híján:


1. Mégis hogyan igazoljam a jövőben a jogviszonyt, ha nyugdíjszámításra kerül majd sok-sok évvel később sor?


2. Hogyan igazoljam az álláskeresési járadék igénylésekor, hogy ilyen jogviszonyom is volt. (Most 1 évig van állásom határozott időre, ha utána szélnek eresztenek, nyilván nem m1, hogy 1 hónapra tudok igényelni, míg új állást szerzek, vagy 1 hónap + a 20 hónap után járó időre.)


Amennyiben kellett volna bármilyen papírt kapnom, és nem kaptam, mit tudnék tenni? (Esetleg kérjek a volt munkáltatótól, akinél a jogviszonyom volt?) Lejelenti ezeket a megbízási jogviszonyokat valaki a NAV-on kívül valahova? (Elvileg biztosítási jogviszonyt keletkeztetett a 20 hónapom...)


Nem értek hozzá, ezért köszönök minden választ!



2023. júl. 31. 21:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!