Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor lány-fiú ikreknél...

Amikor lány-fiú ikreknél mondják a neveiket mint pl Máté és Anna akkor mindegy hogy hogy mondjuk sorrendbe a nevüket (ahogy jól hangzik) vagy annak kell először mondani az ikerpárnál a nevét aki az idősebb pár perccel?

Figyelt kérdés
- Amikor lány-fiú ikreknél mondják a neveiket mint pl Máté és Anna akkor mindegy hogy hogy mondjuk sorrendbe a nevüket (ahogy jól hangzik) vagy annak kell először mondani az ikerpárnál a nevét aki az idősebb pár perccel? Csak érdekelne

2023. aug. 1. 18:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Hupsz kicsit rosszul írtam ki a kérdést, be másoltam kétszer. Na mindegy
2023. aug. 1. 18:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint hol? Hivatalos helyen, vagy otthon? Nekem általánosban volt egy fiú-lány ikerpár osztálytársam és mivel a lány 5 perccel előbb született, a fiúra ráragadt az Öcsi becenév. 8 éven keresztül mindig így szólítottuk. :)
2023. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát otthon gondoltam. De a hivatalos helyen is elmondhatod:)
2023. aug. 1. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs szabály. Illemből, ha nem a szüleik mutatják be őket, akkor a lányt előbb javasolt, véleményem szerint.


Ismerősöknél azt vettem észre, hogy van egy lendület, amit megszoktak, milyen sorrendben mondják. Ott a fiút szokták mondani elsőre, de valóban úgy gördülékenyebb kimondani.


Egynemű ikrek esetében is inkább azt vettem észre, hogy melyik sorrend kényelmesebb.

2023. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszii szépen
2023. aug. 3. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!