Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg plasztikai...

Mennyire éri meg plasztikai sebésznek tanulni orvosi egyetem után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már régóta orvos szeretnék lenni, viszont nehéz eldöntenem hogy melyik szakág tetszik. Megfogalmazódhat most bennetek, hogy miért is kellene tudnom, ha még csak egyetemre sem járok. Nos, tisztába vagyok vele, hogy az egyetem ideje alatt alakul ki az emberben, de mégis vannak már elképzeléseim.

Na de azért vagyok bajban, mert nekem a sebészet, azon bellül a plaztikai sebészet nagyon tetszik. Nyílván tudom hogy az plasztikai sebészek jól keresnek,de nem ez az elsődleges szempont, hanem az hogy segíthessek az embereknek, és hogy az álommelómat végezhessem. Nem érdekel ha napi 20 órát kell szolgálnom, gyógyítanom, ezt szeretném tiszta szívemből csinálni. Szóval akármelyik szakágban is helyezkednék el , biztosan megállnám a helyemet, és 115%-ot teljesítenék , (kicsit nagyképű voltam most XD) . Tehát, megéri plasztikai ebésznek tanulni annak ellenére hogy a rezidensképzése kb 5-6év? Igazából én szeretném, é ha szerintetek nem éri meg , a kedvem kkor sem megy el ettől, mert tetszik ez (is). Segítsetek nekem légyszí!

Kérlek titeket vegyetek komolyan, ez számomra tényleg nagyon-nagyon fontos. Köszönöm! :)



2023. aug. 2. 18:51
 1/6 anonim válasza:
78%
A palasztikai sebész nem hülyeség manapság sokan plasztikázák magukat sok pénzért
2023. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Tudtommal a plasztikai sebészet csak magánorvosoknál létezik(javítsatok ki ha tévedek), és bizony jócskán megéri, csak nem azonnali haszonnal, már amennyiben saját kezdőtőkéből ki tudsz alakítani és fenn tudsz tartani egy saját rendelőt. Nem beszélve az egyéb költségekről, alkalmazottak fizetése, kezdőként marketing. Azért ahhoz bőven kell tőke.
2023. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
80%
A plasztikai és égés-sebészet szakképzési ideje 72 hónap, azaz 6 év. De ettől még nem leszel elismert, befutott sebész. Amúgy aki benne van kicsit is a témában, az tudja, hogy ez a plasztikai sebész ez egy belterjes társaság, haverokat fogadnak be, ellenségeskednek, megy a rivalizálás. Én megjártam már ezt az utat máshol. Megérni megéri, mert a mostani bértábla szerinti minimummal is el lehet élni, a kérdés inkább, hogy lehet-e ma földi halandó plasztikai sebész az országban..
2023. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a legjobb választás.


Én egy ideig rendkívül boldog voltam egy korrekciós műtéttől. (Másodszor is nagyon szívesen mennék.)


Ui: cseppet sem gondolom luxusnak. Vannak olyan szörnyű gének, amelyeken többször kell változtatni a jobb életminőség érdekében.

2023. aug. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most, hogy rendezték a béreket és a hálapénz elfogadása / adása bűncselekmény , így anyagiak tekintetében nincs nagy különbség a szakok között . Persze vannak kiemelt ügyeletek , pl.: sebészet, traumatológia , szülészet-nőgyógyászat. Ők több pénzt kapnak az ügyeletért, de cserében nincs is sok alvás akkor. Míg a bőrgyógyászaton/ reumatológián / onkológián lazább az ügyelet .

6 év egyetem után min. 3 évig még tanulni kell egy szakvizsgáig . ( családorvostan , lánykori nevén háziorvostan) A legtöbb szakképzés 5-6 év . ( bár most rövidítettek, pl. csecsemő és gyermekgyógyászat csak 53 hónap 😅 Ezek nem tudom hogyan jöttek ki)

Amúgy sajnos a plasztikai sebészet nagy átlagban rekonstrukciós műtétekből áll állami keretek között . Tehát daganatok eltávolítása utáni emlő , stb. helyreállítás, égés/ lúg/sav okozta sérülések helyretétele, arcon fejlődési rendellenességek megoldása . Megterhelő lelkileg . Magánban meg viszonylag kevés helyen vannak műtétek. Rendelni lehet magámban, de operálni nehezebb már .

2023. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megéri minden szempontból. Emberileg: segítesz a rekonstrukciós műtétekkel olyan embereken, akik ténylegesen betegek, vagy betegség miatt szenvednek, pl. égettek, melldaganatosok, állattámadásban, balesetben sérültek stb. Szóval messze nem csak arról szól, hogy nagyobb melleket akaró nőket operálsz, vagy orrokat szabsz át, a tényleges, betegeknek való segítségnyújtás is megvan. Anyagilag meg fentebb részletezték. Megéri abból a szempontból is. Szóval hajrá, jó olvasni ilyen lelkesedést.
2023. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!