Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, így lehetséges...

Szerintetek, így lehetséges nem vesznek fel dolgozni majd?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves fiatalember vagyok, egy családi vállalkozásban dolgozom, konkrétan rendesen 2 hónapja, bár ebből 1 hónap korházban volt mert sikerült megfáznom. Na de lényeg ami lényeg, ahol dolgozom egy karton gyártó családi vállalkozás, 6 tagú a család aki csinál mindent. Megfázásom után, azt mondtak elmennek családostúl 2 szülő 4 gyermek, kb ilyen 24-30 közötti „gyerekek” nyaralni, itt fognak engem hagyni 3 hétre. Mielőtt elmentek nyaralni mindenkitől kaptam egy-egy feladatot, de a legtöbb feladatot egyik srácctól kaptam 24évestől, hogy mit és mikor hogyan csináljak meg. Ő azt mondta nem baj ha nem lesz kész viszont, azért próbáljam megcsinálni. ( Amennyire tudtam és időm engedte ott legyek az üzemben természetesen csináltam! ) VISZONT! nagyon nagyon sokszor közbejöttek a hívások, hogy el kell mennem fuvarba vinni telephelytől sokkalta messzebb kartonokat! Telephely egyébként Szekszárdon található meg, ( én is helyi lakos vagyok ) pl kellet vinnem, zala megyébe,balaton köré, győrbe stb stb stb. Na mármost ezek a fuvarok fél picit több mint fél naposak voltak…igy mindenki amit mondott természetesen nem tudtam teljesíteni, mert nem csak az volt a dolgom…hanem csomó egyéb más…sehol soha semmikor nem csaltam munkaidőben sem, 6 tól 3-ig dolgozom ebbe benne van 1 óra ebédszünet. + nállam volt a 3 heti fuvarlevelek, kassza stb… 1 forintot nem vettem ki belőle…. Mindig végig csináltam mindent, tegnap hazajött a legidősebb fiú, és körülmentünk az üzemen minden rendben van-e. Mondtam, hogy amennyira tudtam igen mindent teljesítettem. Majd amiket kimondottan ő mondott nem tudtam megcsinálni, mert nem volt rá időm….Szóvá is tettem nekem, s láttam is rajta nem örül neki, hogy mi az hogy nem tudtam megcsinálni…el sem kell mondanom, nagyon rosszul esett….miért? Mert minden nap kihajtottam magam minden rendbe legyen. Majd ő hazajön és elkezdi mondani nekem, hogy ez és ez sincsen meg stb stb… ( nem fényezem magam viszont: ügyes kezű vagyok, mindent megoldok megjavítok, jó ötleteim vannak, mindent átgondolok, megbízható vagyok, szó nélkül segítek stb stb..) szó mi szó , már bocsánat de nem igazán mai fiatal vagyok ezen a téren. Kortársaim szöges ellentétek  Na de mint megtudtam nem igazán kommunikálnak egymással a családtagok. Szóval..én szeretnék itt dolgozni még egy darabig, mert kell az a pénz, hogy később saját vállalkozást alapíthassak! + tetszik ez a rohangálás, fuvarozás stb stb, szóval élvezem ezt a munkát most. Félek attól próbaidőben vagyok, hogy esetleg ez végett, hogy nem tudtam „teljesíteni” az egész család elvárását, főleg úgy csomó dolgot senki el sem mondott nekem magamtól jöttem rá …..majd, hogy nem vesznek fel…pedig nagyon szeretnék itt dolgozni! Normális értelmes választ szeretnék… nem utálkozni stb stb… csak valami megnyugtatást kérek, vagy jól érzem azt, hogy nagyon sokat vártak el tőlem, és ..ja.. emészt 1 napja ez a dolgok, család többi tagjával több mint valószínű jövő hét közepén tudok beszélni..de akkor is addig így dolgozzam itt?

2023. aug. 3. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem véletlen több ember dolgozik annyi feladaton.


Egy embertől nem lehet elvárni, hogy legyen kész mindennel, amelyek amúgy pl 6 főre teljes munkaidőt ölel át.


Nézd, ha gond lenne az, hogy x fő helyett egymagad nem végezted el a dolgokat és patáriáznak vagy netán elküldenek, csak gondolj arra:


Lehet, hogy jobb is így.


Ne ragaszkodj görcsösen olyan helyekhez, amik toxikusak, logikátlanok.


Merj lépni, mást keresni.


A családtagok egy melóhelyen... Az esetek zömében nagyon nem egészséges helyzet.


Főleg, ha még egy háztartásban is laknak.


Anno szüleimnek is megmondtam, időnként besegíthetek, de szeretnék távol maradni a vállalkozásuktól, van saját solo karrierem.

Ahova nem engedek be senkit.


Főleg nem családtagot.


Az pedig más, ha adott feladatra felkérek mást pl termékfotózás.

2023. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!