Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell a hitel vagy sem, a...

Kell a hitel vagy sem, a meginduláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy kell-e hitel a meginduláshoz ház stb, vagy gyűjtögetni kellene? Ti indultatok hitellel, mi lett belőle? És aki nem így gondolja miért? Kort is írjatok köszi.

2023. aug. 10. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8%
Előző vagyok, ha nagyon kell, csak ugy akkor ha mindketten dolgoztok és egyutt fizetitek illetve ne nagyon hossz futamidőbe gondolj minel hamarabb ki fut annàl jobb illetve biztositas legyen rajta
2023. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

8 milláért ingatlan???

Nagyon rossz helyen vagy/és állapotban lehet ennyiért.

Főleg jelenleg.


Hosszú távra rendes hely/ház 30-60 milla közötti áraktól startolnak.


Hitel. Maradjunk annyiban, sok embernek nem éri meg, főleg, ha számol egyet.


Mondok egy egyszerű példát:

Nap, mint nap rengetegen vesznek fel hitelt kütyükre (telefon, laptop stb.), majd x évig részletben fizetgeti, ráadásul kamat stb miatt sokkal többet is ad, mint amennyi az adott termék volt egykor.


Ez idő alatt: kimegy a divatból, elavul vagy akár problémája lesz.


Holott, ha ennyi erővel félrerakná saját maga a kesst és türelmes lenne, akkor azon a pénzen jobbat is vehetne, korszerűbbet stb. akkor és ott helyben.


30 vagyok és sose vettem fel semmilyen hitelt. Míg korombeliek fulladoznak az adósságban és minden hónapban gyomorgörccsel fizetik be azt. Nem igazán lelkesen...


Mindemellett motiváló is, ha még nem birtoklod az adott dolgot és szívesebben gyűjtesz rá, mint Célodra; rakod el a kesst,

míg ezzel ellentétben a hitelesek kézhez kapják a céljukat és így alábbhagy a motivációjuk. Lélekben pedig egy kellemetlen nyűg számukra már csak, mert úgyis megvan ami kellett nekik.


Pszichésen is teljesen más folyamat a kettő.


Gondolom nem kell elmondanom melyik a jobb és egészségesebb.


Törekedj karrierre, hogyan hozhatod ki a legjobbat magadból, legyen egyre jobb kereseted s majd tervezz azzal.


A ház az utolsó.


Kialakul, hogy ki vagy, milyen környezet előnyös a személyiségednek, pároddal hogyan alakulnak a dolgok stb.

2023. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem tudunk félre tenni 100 ezreket ugyanis kb 200 at keres én meg 110 ét fogok.
2023. aug. 10. 22:27
 14/17 A kérdező kommentje:
És évek lennének mire összegyűlne ugyanannyi és csak egy ugyanolyat tudnánk venni vagy még rosszabbat.
2023. aug. 10. 22:29
 15/17 anonim ***** válasza:

Olvasd és értelmezd újra...

Ha ez nem megy, akkor ess bele a gödörbe és érezni fogod saját talpaddal a gödör fenekét.



Gondolom nem akarsz életed végéig dekkolni 100-200 ezres fizetéssel a langyos pocsolyában üldögélve.


De te életed, te döntésed.


Ha nem fejleszted magad karrierben sem, hát te dolgod.


Véleményt kértél, ok-okozattal. Pipa részemről.


Ha annyira akarsz menni az adósság és kedvtelenség sorába, hát akkor hajrá.


Az idő maximum ismételten igazolni fog.

2023. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Ui, jómagam se pár hónapja gyújtök s még durván 3 év kell, de akkor már olyan házba élem le az életem, amit megterveztem.


Az emberek szimplán meggondolatlanok, nem terveznek s nem számolnak több opcióval.


Több lehetőség pedig akkor lesz, ha tesz is érte.


Sok sikert így vagy úgy!

2023. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én nem voltam ilyen erőszakos szerintem, igen véleményt szerettem volna, nem eröltetést, és mint mondtam fent is a rossz tapasztalatok alapján gondolkodunk rajta, tehát mérlegelünk. Kérlek ok okozatoddal együtt, hogy ne bánts ismeretlenül mert fogalmad sincs mi a szitu. A többieknek köszönöm a segítséget és még várok véleményeket.
2023. aug. 11. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!