Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hi! 16 éves fiú vagyok,...

Hi! 16 éves fiú vagyok, idősebbekhez szólna ez a kérdésem,nagyon érdekel hogy milyen volt a 90's évek,tini kora, tényleg sokkal jobb volt mint most? Sokszor úgy érzem hogy rossz generációba születtem,bulizni és ezekhez sohonlóhoz nincs kedvem,

Figyelt kérdés
* vagy lehett hogy velem van a baj,milyen volt az akkori barátság,a világ,az emberek,és bármi más,nagyon érdekel.
2023. aug. 13. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt nagyon más, sőt pont hogy rosszabbul éreznéd magad, mert ott net híján pont ilyen helyekre jártak az emberek. Most már sokkal egyszerűbb megismerni embereket a neten, mert előtted az egész világ, távolabbról is lehet. Amiben jobb volt mégis, hogy akkoriban még volt igény a barátságra, meg a 2000-es években is, akkor szinte bárkivel összebarátkoztam, vagy legalábbis hosszútávon fenn tudtam tartani kommunikációt, akár évekig, bármelyik korosztállyal, az akkori tinikkel és idősebbekkel is. Aztán úgy 2012 körül valami nagyot változott, az emberek már nem akarták ezt, amíg unatkoztak addig jó vagy, aztán leléptek. Ez így megy most is, az ígéretesnek tűnők is lelépnek idővel, akikkel akár többször is találkoztam. Szóval ott változott valami, kb akkorra tehető a Facebook elterjedése, szóval lehet amiatt történt.
2023. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1 ,értem köszi hogy írtál.

Többet is irhtaok,nagyon érdekel🙂

2023. aug. 13. 15:16
 3/18 A kérdező kommentje:
Talán ciki de sok barátom hülyének is néz,hogy nem szeretem a bulit,a régebbi zenék tetszenek,és egyebek
2023. aug. 13. 15:33
 4/18 anonim ***** válasza:
Bár én a '90-es években még legfeljebb a járóka tologatásával voltam elfoglalva, de azt tudom tanácsolni, hogy találd meg a hozzád hasonló mentalitású és nagyjából egykorú embereket, és ilyenekből alakítsd ki a baráti köröd. Aki engem hülyének néz, vagy kinevet, azt nem nevezem a barátomnak.
2023. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

érthetetlen, hgy csajoztam a nyolcvanas évek végén telefon, internet nélkül. A vezetékes teló szart sem ért, mégis ment minden, mint a karikacsapás...a gyogyós haverjaid nem éltek akkor, fingjuk sem lehet hogy buliztunk, éltünk akkor..én speciel nem panaszkodom...az ifjúsági park is működött..

Ha hiszed, ha nem, akkoriban még Wartburgal is lehetett csajozni, sőt az én kispolszkimban is...sőt..volt trabi klub is...mégsőtebb...akkor a nagymotor nem a Harley volt, hanem a 350-es Jawa...azt is imádtuk, és azzal is csajoztunk..jó,... nehezebb volt kéglit szerezni, de sikerült.

2023. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

én '82-es születésű vagyok, véleményem a tini koromról:

szerintem akkoriban jobb zenék voltak, tényleg emberi zene volt, nem számitógép által generált ismétlődő tuc-tuc.

bulizni is jobbakat lehetett, jókedvű, barátkozós emberkék voltak, manapság meg mindenki olyan búvalb6szott, ül a sarokban és a telóját nyomkodja, meg társaságban is hozzá se szólnak egymáshoz az emberek hanem mindenki a telóját nyomkodja.

és hát okosteló és internet hijján összejártak az emberek kirándulni, kocsmázni, bulizni, mozizni, bicajozni, focizni, manapság meg kb. mindenki döglik otthon és a neten chatel az ismerőseivel.

továbbá okosteló és internet hijján a suli házi feladat megírása nem annyiból állt, hogy neten megtalált anyagot ctrl-c ctrl-v vel beadom a tanárnak, hanem összeültek az osztálytársak közösen tanulni, és hát közben ment az ökörködés, barátságok kiépülése.


De amúgy meg tegyél fel konkrét kérdéseket mert rengeteg midenről lehetne mesélni...

2023. aug. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ezt olvasni, de tényleg,szerintem is sokkal jobb volt,nyilván akkor is voltak rossz emberek,de maga a "világ" teljesen más lehetett

#9 "tegyék fel konrkét kérdéseket"

Engem tenyleg minden érdekel ,pl mi volt a kedvenc autod, milyen volt a szerelem,mi volt a kedvenc zenei előadod,Milyen 90-es évekbeli divattrendek tetszenek neked? Melyik volt a kedvenc 80-90 es évekbeli zenei előadód? Tényleg bármi jöhet,😀

2023. aug. 13. 20:04
 8/18 A kérdező kommentje:
*konkrét
2023. aug. 13. 20:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt is hallotam hogy minden 2.férfinak jennifer connelly tetszett
2023. aug. 13. 20:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom most milyen.

Akkoriban nem volt mobil, nem volt face, messenger, stb volt akiknek vezetékes telefonjuk sem volt. Amit megbeszéltünk, hogy mikor és hol találkozunk az úgy volt. Bulizni akkor sem volt kötelező, meg most sem az.

2023. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!