Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol hibázik a stirling motor...

Hol hibázik a stirling motor amit építettem?

Figyelt kérdés

Videók alapján építettem egy stirling motort, hozzáteszem nem vagyok egy nagy műszaki ember. De szinte mindent úgy csináltam lépésről lépésre ahogy a videóban és azokból az anyagokból szinte. Rengeteg ilyen videót néztem,tanulmányoztam.

Mikor készítettem külön ügyeltem az illesztésekre, hogy ne szivárogjon, meg arra hogy ne szoruljon, különösen a fán két oldalt amin át megy a tengely, még vastagabb fúró fejjel is kifúrtam mint a tengely vastagsága, hogy véletlenül se szoruljon. Meg bezsíroztam. Így végeredményűl azt kaptam hogy szinte tök simán forog a tengely, gördülékeny. Illetve van egy ellenállsi pont amit a dugattyú okoz, arra is aztmondták videóban h az a normális.

Szóval ha melegítem az alsó részét a motornak, látni egyértelműen hogy tesz hirtelen, gyorsan egy háromnegyed fordulatot a tengely, szinte kicsavarja az ujjaimból.

Szóval látni rajta hogy működne amúgy, csak nem tudom... raktam rá különböző súlyú kerekeket a tengelyre, de vagy túl nehéz és nem tudja megforgatni, vagy túl könnyű és nem viszi a lendület át azon az ellenállsi ponton.

A videókban, cdket ragasztanak egymásba és azokat, vagy merevlemezt forgat. Vagy van olyan is hogy egy látszólag tömör kör alakú fémet raknak a tengelyre aminek súlya is lehet, és attól beindul a motor és gyorsan forog. Én raktam a tengelyre egy hasonló súlyú kis kereket, és nem megy. Gondolom túl súlyos.

Szóval nemtudom, de érzem hogy működne csak egy megfelelő súlyú kerék kéne rá, vagy egy ellensúly.


2023. aug. 18. 09:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!